Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výběr NTB do 13.000, office, skype, ne moc plast

Ahoj,
po 4 letech mi postupně odchází HP Probook, hledám náhradu za 10-13.000,-Kč

Využití:

-MS OFFICE v tom nejvyšším možném zatížení (excel, několik emailů v outlooku)
-SKYPE

Co je tedy třeba
-dobrá klávesnice na psaní s num.blokem
-rychlejší HDD
-ne uplně shit display (15,6)
-dobrá kamera
-možnost vyměnit HDD za SSD
-aby vydržel zas pár let = žádný extra plasťák

Našel jsem třeba LIFEBOOK tady https://www.czc.cz/fujitsu-lifebook-a555-cerna_8/1 86999/produkt
má to nějaké extra nevýhody?
Změna kategorie, původně: PC sestavy. Nechceš PC sestavu. (karel)

Samozrejme záleží model od modelu. V tej cenne stejnak nezoženiete nic co by vydržalo agresívnejšie zaobchádzanie a čo by malo výkon aspoň na základné používanie. Ak chcete notebook ktorý bude mať hliníkové saši pretkaný karbónovými vláknami, tak si ešte minimalne raz tak priplatte, jinak akýkolvek notebook v tejto cenne bude len bud šmejd alebo o neco lepší šmejd. Za 15-17 tisíc už ale možno jde neco najsť,...
Možno bych aj pouvažoval či skutočne je potreba notebook, a či nieje ideálnejšie stolný PC, ak však hodne cestujete a potrebujete na cestách, tak asi nieje iné riešenie.

Tak právě tenhle HP jsem před lety koupil, za 13tisíc tehdá, to byl dobrej kup, vizualně vypadá jako nový, kov je prostě kov a noťas je dost bytelný.
Překvapuje mne že za 13.000 po tolika letech dostávám stejný výkon, stejný, většinou 5400 otáčkový disk a místo kovu většinou plast a display má horší rozlišení jak běžný mobil.
Fakt na zamyšlení :)

Půjdu omrknout to Fujitsu, třeba tohle,
https://www.alza.cz/fujitsu-lifebook-a514-d3855971 .htm
pokud dám SSD, přidám 4GB paměti, myslím že by to mohl být dobrý stroj

navíc je to lifebook, podle názvu mám pocit že mě to přežije a dám to jednou vnoučatům:)