Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s RAM u tohoto notebooku - HP Pavilion DV6-3070ec

Dobrý den,

Mám tento notebook : https://www.czc.cz/hp-pavilion-dv6-3070ec/80108/pr odukt

a když najedu na systém píše mi to, že mám RAM 4GB z toho použitelné 1,74 GB...

jen dodám, že tento notebook jsem dostal od kamaráda a on mi to již v tomhle stavu dával. leč nezmínil se mi o tom.. asi si toho sám nevšiml. na Internetu jsem našel různé "pomůcky" jak to odstranit.. např v MSConfigu zatrhnou plné použití RAM - učinil jsem bez efektu

Bios mám na tomhle notebooku taky nainstalovaný nový F.29 a není tam možnost cokoliv dělat s RAM ale je tam vidět, že to "vidí" 4 GB ram..

na Internetu jsem se někde dočetl, že údajně tyhle notebooky měly problém se základní deskou která nějakým způsobem brala 2,3 GB RAM a po výměně už jen 260 MB a vše již bylo v pořádku.. další možná varianta...

systém mám WIN 7 x64 Profesional.

Co s problémem prosím.

Děkuji Jirka

Pisal som ti ze si v spravci zarideni mas pozret adresy ze jake rozsahy zaberaju skutocne PCI zariadenia. NIKDE tam neni napisane "2,3 GB RAm je zálohováno BIOSem". Za prve taky napis je obsahom uplna kravina a za druhe mas sa pozerat na adresy a PCi zariadenia a nie na nejake kecy.
A skusat RAM po jednej.
P.S. A odskrtnut to obmedzenie RAM v MSConfig.