Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AMD FX-8350 vysoká teplota

Zdravím, jaká by měla být u tohoto procesoru optimální teplota?
Co jsem koukal na stránky výrobce, tak udává max teplotu 61°C
(http://products.amd.com/en-us/search/CPU/AMD-FX-Se ries/AMD-FX-8-Core-Black-Edition/FX-8350-with-Wrai th-cooler/141)
Procesor mám něco málo přes rok a najednou zjišťuji, že teplota při hraní her se šplhá do 80°C a následně se vypne počítač což před tím nedělal.
Bez zatížení má kolem 57°C. Věděl by někdo co s tím? Žádné přetaktování neproběhlo. Po vyčištění při zátěži 78°C, bez zátěže 55°C+

sestava:
ASUS SABERTOOTH 990FX
AMD FX-8350
Arctic Cooling Freezer 13
GIGABYTE GTX970 G1 Gaming Graphics Card 4GB
Patriot DD3 1333 MHZ G2 Division2, 2 x 8GB
Fortron RAIDER 750W 80PLUS
Midi In Win EA013

Mohlo by to být tou skříní?

Předem děkuji za odpovědi

• Tady ty 120W CPUs maji trosku vysi teploty.
• Moznosti nejaké jsou, jako zakoupit vykonejsi CPU Cooler, pohrat si v BIOSu.

Kuprikladu u OC/Overclocking, jsem nemel dokonce jinou moznost moznost, nez pouzit Water-Cooling :-)

Ono to vzdy zavisi od toho ktory program ti to zobrazuje. Jediny nabeton spravny udaj je delta od Tjmax, vsetko ostatne (akekolvek "normalne" hodnoty v °C) mozu byt nezmysly ptz program nemusi vediet spravne Tjmax pre ten CPU a potom vyrata hovadinu. Aj je to udaj z DTS (pre kazde core zvlast). Udeaj celkovy CPU je tiez nezmysel (nejaka dioda kdesi vprdeli mimo jadier).
DTS cidla samotne (v CPU) su dost presne (kalibrovane na Tjmax)

Tohle snad u AMD ani nejde ten to nemá tak debilně řešený jak Intel

# Bejvavalo, AMD si vzalo negativni pripominky a dosavadni byl nahrazen novym typem <Wraith>, kde rozdil kvality sel poznat uz u samtné montazi (testovano u FX 8370 ), kde o proti predeslému, jde o podstatny rozdil, jak ve vykonu, tak hlucnosti, v mém pripade, jde o pozitivni zamenu.

[img=http://media.bestofmicro.com/L/O/552876/gallery/Picture1_w_600.jpg]http://media.bestofmicro.com/L/O/552876/gallery/Pi cture1_w_600.jpg[/img]

Předem bych chtěl poděkovat, všem za názor nebo radu.
Po usazení jen na zkoušku původního box chladiče, abych věděl jestli je to opravdu jen chlazení, teploty dosahují při zátěži max 64°C (akorát ten rachot je příšerný, jak kdyby přistávala A380 za barákem) Takže jsem chlazení znova vyčistil, nanesl novou pastu a teploty při zátěži 78°C max. Arctic Cooling Freezer 13 evidentně nestačí. (Když box dosahuje lepších teplot). Proto to řeším novým chlazením, jak mi bylo od Vás doporučeno a snad výsledek se dostaví
SCYTHE SCNJ-4000 Ninja + skřín Zalman Z3 Plus, protože aby CPU nedosáhlo kritické hranice 80°C (a následně vypnutí počítače) musí být bočnice otevřena.

Snad tohle řešení pomůže a vyřeší problém.
Ještě jednou všem díky za rady.