Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Externí disk po připojení k počítači není vidět

Zdravím,

Externí disk který již několik let (cca 4) používám náhle přestal fungovat, projevuje se to tak, že disk zapojím do usb a je slyšet že se roztočí, světlo indikuje, že běží, nicméně v počítači není viditělný, počítač ho nenajde.

Dříve jsem disk používal a bez problémů ho vždy (i ten samý) počítač našel. Teď ho připojím a nic se neděje. Zkoušel jsem ho načíst i na jiných počítačích s jinými OS a bez výsledku.

Jde o externí disk ADATA nh13: https://www.czc.cz/adata-nh13-usb-3-0-1tb-black/94 421/produkt?gclid=CjwKEAjwsMu5BRD7t57R1P2HwBgSJABr tj-R1uzqrVDgWsa52p-2eAqM7rJhjPSHHUJLLLiYxbQNxRoC4x Hw_wcB

Zkoušel jsem disk najít v drive manageru a kontroloval jsem jestli jsou nainstalovány aktuální ovladače pro usb porty a diskové jednotky, bohužel vše se zdá OK, aktuální..

Nerad bych přišel o data, která mám na disku uložená, proto uvítám jakoukoliv pomoc, jak získat data z disku.

Děkuji moc za Vaše odpovědi,
Michal

Počítač ho nenajde je široký pojem. Není ve vlastnostech PC ve správci zařízení ani ve správci disků ? Pokud se poškodil oddíl a je tam problém,tak ho normálně na ikoně Tento počítač nemusíš najít.

Ahoj dekuji za reakci,

V connected devices = neni.
V computer management -> storage -> Disk Management = neni.
V This PC = neni.
V Device manager -> Disk drives = neni.

Nevim kde jinde bych ho hledal, ale driv mi normalne vyskocila hlaska, ze je disk pripojeny a co s nim chci provest a ted nic no. Zkousel jsem ruzne hubat dratem, jestli treba neni spatny kontakt, ale to by se nerozjel vubec asi. Mas nejaky napad?

Dekuju :)

Jde o externí disk ADATA

To je taky odpověď na tvou otázku. Zřejmě zhnil převodník SATA/USB (v těchto krámech je klasický SATA HDD, Toshiba nebo Seagate) - vyrabuj jej (disk) ven a připoj na std SATA desky nebo přes USB stromeček. Je dobrá šance, že s diskem nic není.