Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čistenie sklíčka fotoaparátu na smartfóne

Ahoj. Už dávnejšie som zbadal na mojom mobile (LG G3) malý škrabanec na ochrannom sklíčku fotoaparátu. Čítal som rôzne fóra ohľadne týchto malých škrabancoch, ktoré môžu byť jednak neviditeľné alebo naopak môžu prekážať pri fotení. Zaujalo ma toto fórum: poškrabané sklíčko
Skúšali ste niekto čistiť ochranné sklíčko fotoaparátu či displej bavlnenou handričkou s použitím zubnej pasty? Ak áno, rád si prečítam Vašu skúsenosť.
Budem vďačný aj za ďalšie rady...

Nezkousel, ale na opravdu jemny skrabanec by to mohlo jit, naneses zubni pastu (cistou, zadne perlicky a podobne vynalezy) a rozlestis to. Ja to zkousel aplikovat na sklo u deskoveho skeneru, ale nic, vrip byl proste moc.

Ne,proboha NE! Žádné pasty,ani zubní. Pokud se jakkoliv zmatní povrch leštěného sklíčka,tak je konec s kvalitnimi fotkami. Povrch musí být bez jakýchkoliv škrábanců.Jinak budou fotky znehodnocené a budou plné různých artefagů. Dobře je uveden příklad se zaostřováním laseru. Jakkoliv poškozené sklíčko je třeba vyměnit.