Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chlazení procesoru

Zdravím, mám procesor I7-6700k, chlazen je vodníkem NZXT Kraken X61. Co jsem koukal po internetu, tak nikdo pod něj neaplikoval pastu, proto jsem to neudělal ani já. Teploty se za normálních okolností drží na 25°C bez prakticky žádných výkyvů (když pozoruju výkyv, tak to skočí až na 40°C, ale ve vtěřině opět sjede na 25), na zátěžovém testu nevím kolik, ale prý vše v pořádku. Nemá někdo tušení, zda je pod tohle chlazení pasta potřeba?

Díky

V příloze fotečka "chladící části."

To si nejsem jistý, styková plocha se zdála bez pasty, ale popravdě nijak jsem to nezkoumal a nemusel jsem si toho teda všimnout :D. Vim, že pastu nikdo na YT či jinde co jsem koukal po netu neaplikoval.

Každopdáně ten Torture test, po 30 minutách se teploty drží pod 45°C za celou dobu tuhle hranici ani nepřekročily. Řekl bych, že to je teda v cajku i bez připadné aplikace pasty pokud tam náhodou teda není od výrobce.

Preistotu si pozri este jake teploty ti ten tvoj program ukazuje hned ked zapnes zajtra studeny PC, ak bude pod 20° tak to program ukazuje blbo. Ale zda sa mi ze mozes to nechat tak jak to mas.
P.S. si si isty ze pozeras teploty s nazvom "Core" a mas ich tam 4 pre kazde jadro zvlast?

Ano jsem si jist, že koukám správně, koukám i na teploty, které mi ukazuje základovka v bedně a celkem se shodují. Zavolal jsem ještě chlapoj, kterej se kompům samozřejmě věnuje, co mi to po sestavení testoval a říkal že teploty jsem měl stejné jako teď.

Díky za řešení, už jsem si udělal přestavu.

Základovka ukazuje na číselníku teplotu, kterou vydává procesor nejpíš celkově (ta se shoduje s programy které mám od výrobce chlazení NZXT CAM a třeba v Everestu). Pak programy jako třeba CPU-Z ukazují podobnou teplotu, ale na jednotlivých "Core" tedy 4x teplota 1,2,3,4. Jelikož mi ty teploty potvrdil, ten co mi kontroloval zda je vše v pořádku, tak se 100% dívám dobře. Každopádně jak jsi říkal, zítra se kouknu i na teploty hned po startu.