Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze se připojit k routeru

Dobrý den,
mám router D-link DWR_921. Přes ethernet se na pc připojím k internetu, na mobilu se připojím přes wi-fi úplně v pořádku k internetu. Ale přes notebook, když se připojím přes ethernet či přes Wi-Fi, tak se připojím k routeru, ale nemám přístup k intenetu a píše mi to buď: neplatná konfigurace IP nebo server DNS neodpovídá.

Nevíte co s tím ?
Děkuji
Notebook HP Pavilion

• Jak mas nastaveni, nebo jak mas nastavenou IPV4 ? "Auto", "manualne" ?
• RUTER je nastaveny jako DHCP ? /popripade jsi neco v ruteru nastavoval ?

*METODA 1
1) V pravém rohu dole v liste, klikni na ikonku "PRIPOJENI" WIFI/LAN
2) Na tuto ikonku klikni pravym tlacitkem mysi a zadej "OPRAVA/DIAGNOSTIKA"
3) Nech dojed test, uved, "uved" co bude napsané v konecné zprave (ktera ti muze poskytnout moznost opravy).

*METODA 2
• Popripade muzes provést obnoveni/reset tvé "TCP/IP" vrstvy nasledujicim prikazem:

1) Stisknout <WIN+R>
2) Do spousteci kolonky napsat CMD
3) Po otovreni konsole (ktera se otevre predeslym prikazem CMD) vloz prikaz :

netsh winsock reset

4) Po obdoveni opustit consoli prikazem :

exit

obrázky se dají přímo vystavit na libovolný imagehosting, bez idiotských stahovacích formulářů.

ostatně textový výpis se dá zkopírovat přímo sem bez printscreenu, nejsi blond sekretářka. kdo to neumí označit v konzoli, má notepad:
start - spustit - cmd.exe [enter]

ipconfig -all > ip.txt
notepad ip.txt

obsah z poznámkového bloku sem fouknout.

No, nez prejit ke zvidavim pratelum DNS GOOGLE pro kochani jejich UNVINERS a podplacenych reklam bych "osobne" radeji presel na mistni <FDN> /ktery kupodivu jeste neni zablokovany :-p

Nebo "OpenDNS", i kdyz rozumim, se to 8.8.8.8 dobre pamatuje :-)