Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem oprava předčasně vytaženého disku- chce naformátovat

Dobrý den
Povedlo se mi vytáhnout 16GB USB flash disk z mobilu v momenťe kdy mi na pozadí hrál film a navíc jsem omylem (již na PC) zavřel návrh na opravení chyb. Nakonec jsem zapomněl na problém a vypnul PC se zastrčeným flash diskem. při příštím zapnutí PC to po mně chtělo formátovat disk, ale tím bych asi přišel o všechna data, je nějaká možnost jak opravit poškozený USB svazek?

Ak si svojim nerozumom poškodil súborový systém, potom nemôžeš čakať, že existuje zázračný software, ktorý to dá za Teba do poriadku...
Určite ho daj naformátovať a modli sa, aby následne program Recuva (alebo podobný) obnovil súbory...

na té flashce už žádná data nejsou.
"návrh na opravení chyb" - ten by to jen zkusil zformátovat a nejspíš by spadnul.

na flashku se nikdy neukládají pracovní verze souborů, ale ty se kopírují vždy do pc a až tam se s nimi pracuje.
takže důležité originály máš vždy v nějakém pc - a film z uložto tě trápit nemusí.

jestli se fak nudíš, můžeš zkusit testdisk. ale moc nadějně bych to neviděl.

no, to máte sice pravdu a z 99% mám vše uložené i jinde, ale potřebuji zjístit co jsem tam měl a je malá pravděpodobnost že tam mám i nějaká data, která nemám zalohovaná protože jsem již dlouhou dobu používal tento flash disk jako rozšíření paměti počítače ale chtěl jsem vyzkoušet jestli můj nový mobil má funkční OTG, což byla osudová chyba... ale ten návrh na opravení chyb mi prozatím vždy pomohl, opravil vadné sektory a u ostatních flash disků vždy byly znovu provozu schopné se všemi daty, jelikož můj mobil má ve zvyku za sebou všude zanechávat vadné sektory, jen jsem tentokrát prostě zapomněl dát opravit... a ten teskdisk zkusím, dík :-)