Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno search.safefinder

Dobrý den,
mám dotaz jak odtranit z počítače a z Firefoxu nepříjemný adware search.safefinder.
Tento adware mění domovskou stránku, brání v otevírání záložek atd.
Prohledal jsem celej internet a nic nepomohlo. Stáhnul jsem si na doporučení Adware removal tool by TSA. On sice našel Safefinder, donkonce ho i odstranil, ale po spuštění Firefoxu se znovu objevil. Ikdyž jsem ho odinstaloval přes Total uninstall, stále někde v počítači je.
Vyzkoušel jsem všechny rady, které jsem našel i na zahraničních webech, ale nic nefunguje. Neměl někdy někdo z vás podobný problém?
Neví někdo jak spolehlivě odstranit tuto nepříjemnost, aniž bych musel reinstalovat OS?
Děkuji předem za rady.

Tak bohužel adwcleaner ani neobjevil search safefinder. Není ani v seznamu zásuvných modulů ve Firefoxu, podle mě ani fyzicky už v počítači být nemůže. Reinstaloval jsem celej Firefox, smazal jsem i složku firefox profile, aby po reinstalaci byl Firefox ve výchozím nastavení. Přesto Safefinder pořád funguje a šlape jako hodinky.
Každopádně díky za radu.

Bohužel nic nepomáhá, asi mám nějaký extrémně odolný safefinder. Díky za rady, ale budu muset přeinstalovat OS. Doufám, že tuhle speciální, pravděpodobně novou verzi safefinderu už nechytnu :) Opravdu nejde odstranit jinak, než reinstallem OS.

Dokonce i v nozouvém režimu se zakázanými všemi doplňky je Safefinder stále naplno aktivní. Jakoby byl naistalován na nějakém externím srveru a napojen na mě, protoýe nevěřím, že bych ho měl fyzicky v počítači. Dokonce mi blokuje nastavení. Pokud dám třeba "možnosti", tak mi naskočí znovu vyhledávač Safefinder a až třeba na po čtvrtý se mi objeví karta s možnostma. Protě totální extrém.

Zkontroluj si nastaveni DNS v nastaveni sitove karty IPv4 protokol, zkontroluj si nastaveni proxy serveru v nastaveni internetu / Pripojeni

Myslel jsem nouzovy rezim pocitace, ne nouzovy rezim prohlizece internetu.
Nastartuj pocitac do nouzoveho rezimu a znovu proved kontroly pomociu ADW Cleaneru nebo SpyHunteru

Je to snad pryc :) odpojil jsem pocitac od internetu a smazal jsem slozku System Volume Information tim, ze jsem zakazal obnovu systemu. Viry nebo jejich fragmenty se rady instaluji do teto slozky, protoze je k ni obtizny pristup. Tim, ze jsem zakazal obnovu systemu, tim jsem si sice smazal vsechny body obnoveni, ktere se ukladaji prave do System Volume Information, ale zase se smazal cely obsah te slozky i s ruznymi fragmenty viru. Po opetovnem pripojeni se k siti a zapnuti obnovy systemu to vypada, ze je to pryc a problem se snad vyresil, jinak diky vsem za ochotu pomoci :)

Ahoj, no problém asi byl v tom, že fragment toho viru mi zůstal aktivní ve složce System Volume Information. Nenapadlo mě, že bude právě v této složce, protože jsem Searchfinder nepovažoval za virus, ale za druh adware vyhledávač a za problém s browserem. Těsně před reinstalací OS jsem si vzpomněl na starý trik s odstraňováním virů, jehož fragmenty se právě instalují do této složky. Málo který antivir dokáže takový fragment v této složce najít a většinou ho nedokáže spolehlivě odstarnit. Jde to většinou jen ručně tím, že vypneš na nějakou dobu nástroj pro obnovu systému, tím kompletně smažeš celou složku System Volume Information.
Zatím vše šlape, jak má, takže jsem nemusel reinstalovat OS.
Takže rada i pro ostatní, pokud cokoli nežádoucího nejde odstranit žádným antivirem nebo to antivir najde, trvdí, že to odstranil, ale ve skutečnosti je to tam dál, tak doporučuji, jako poslední možnopt kompletně smazat celou složku System Volume Information, sice příjdete o všechny body obnovení, ale vyhnete se reinstalací OS :)

Jde to většinou jen ručně tím, že vypneš na nějakou dobu nástroj pro obnovu systému

ale houby (a fleg to ví, jeho poučovat nemusíš)
můžeš si přidat přístupová práva do system volume inf, pokud víš co děláš, pak si skenuješ co chceš.
nebo nabootuješ z libovolného antivirového boot cd a necháš ho skenovat disk, před tím se nic neschová.

ale proti smazání bodů obnovení nic nemám, osobně je nepoužívám, není důvod.

Přes přístupová práva(i to je ruční postup)to jde samozřejmě taky, ale pro běžné uživatele mi přijde nejjednodušší postup prostě zakázat obnovu systému a šlus. Co se týče antivirového boot cd a že se před ním nic neschová anebo dokonce, že vše spolehlivě odstraní, tak tam už bych si tak skálupevně jistej nebyl. Nikoho nepoučuji, jen se snažím poradit. Mám radost, že se mi podařilo můj problém vyřešit. O počítačích něco vím, nejsem analfabet. Pracoval jsem v oboru, ale také moc dobře vím, že nikdo neví všechno. Informatika je rozsáhlý obor.

Co se týče antivirového boot cd a že se před ním nic neschová

řešení používají přístup z linuxu a s windowsími právy adresáře pro body obnovení si tak hlavu nelámou.

že vše spolehlivě odstraní, tak tam už bych si tak skálupevně jistej nebyl.

rozhodně nebudu ručit za to, že vše odstraní produkty av firem, kterým už před 10 lety ujel vlak.
ale podle popisu mi to pasuje právě na vir nebo ten spyware, kterým jsou av dinosauři ještě ochotni se zabývat.