Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zakomponovani mysi/klavesnice do programu v jazyku C.

Zdravim,
pracuju na programu pomoci jazyku C a zacinam si rikat ze ovladani pomoci zadavani z klavesnice je strasne nudne, tak mne napadlo ze bych do programu zakomponoval ovladani napr. sipkami nebo mysi (MS-Dos).. Ale vubec mne nenapada jak to udelat, na internetu jsem hledal, ale pravdepodobne neumim hledat protoze jsem nic nenasel.. Tak bych se chtel zeptat jestli nekdo z vas nevi nebo nema link na nejaky navod jak do programu zapojit ovladani klavesnici nebo mysi.
Diky predem :)

Zasadna vec je ze co to je za program (konzolovy sa neda ovladat mysou, okenny sa da). Voli sa to este pred zacatim programovania, ptz je to uplne ina struktura programu (jedno bezi je sekvencne a druhe je spustanie kuskov programu v zavislosti na udalostiach (windows messages)).

P.S. z toho vyplyva ze nezavisi to od jazyka, ale od toho pod cim ten program bezi. V konzole mozes pouzit na klavesnicu getch() a mozno aj kbhit() ide pod Win konzolou, ale mas obmedzene moznosti zmeny pozicie v ramci okna konzoly. Win konzola neni MS-DOS.