Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ntb Lenovo - nenaběhnou Win

Zdravím, mám problém s notebookem. Před asi 14 dny se mi stalo, že když jsem ho probudil "ze spánku", tak se mi celý zasekl a musel jsem ho natvrdo vypnout. Po zapnutí se mi objevila jen černá úvodní obrazovka s nápisem Lenovo a vůbec nenaběhl OS (mám Win8). Známý mi poradil vyndat na 15 minut z přístroje baterii, učinil jsem tak a rozběhlo se to v pohodě. Ve čtvrtek se mi to ráno při zapnutí stalo znovu, musel jsem proces s baterií 2x zopakovat, ale opět to pak naskočilo. Včera se mi to stalo znovu a baterii jsem vyndaval asi 4x nic, jen vždycky naběhne ten nápis, slyším, jak přístroj hučí a tím to končí. Klávesami ctlr+alt+del se jen vypne a znovu zapne. Máte někdo radu, co s tím, aby se mi to podařilo znovu nahodit a zazálohovat nejnutnějí data?
Moc díky!

BTW. tvoj problem moze byt okrem vadneho disku aj vadne cokolvek ine v HW. Pri tom vyberani baterky musi byt odpojena aj nabijacka samozrejme a vyber ju na minutu. Skusaj to zapinat kym to nenabehne, a odzalohuj data, resp. zalohu dat si mal mat urobenu neustale, nechapem lido co nezalohuju a potom cakaju na zazraky.
P.S> tu baterku tam ani nemusis strkat nazad.