Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kopie systémového disku na SSD

Ave. V notesu je jakási Toshiba 500GB (magnetická), dělená na 200GB sys (C:), 250GB data (D:), zbytek recovery part. (s oficiálním systémem ve stavu zrodu). Zákoš chce syspartišnu klonovat na SSD (Crucial MX200 /250GB/), ostatní oddíly nejsou důležité. Jak? Norton Ghost mě vyšplouchl (klonovat nelze na rozdílné kapacity, "přezáloha" systémové PT nebootuje). Acronis na to vůbec nevidí. Už se s tím souložím dva dny a nedaří se. Najde se dobrá duše, která mě navede správným směrem?

Tak to by byl masakr - kdyby byl krám můj, neřeším a reinstaluju. Pitvat ovšem ze stávajícího systému cizího člověka jeho hesla a shánět jeho soft pokládám za práci pro vraha. Jestli to nepůjde, hodím mu jeho miláčka na hlavu. Dík za zájem :beer:

To je mi jasné (čímž se Ghostovi omlouvám). Proč ale nebootuje prostá migrace systémové partišny na nový disk? "Opravné" příkazy OS jsem samozřejmě použil. Ani hovno. Jak to řeší ty softy, které bývají přibaleny k některým SSD (prej připoj, klonuj, jeď...)?

Dříve jsem používal program CloneZilla a nebo free verzi EaseUS, pokud se dobře pamatuji tak tam byla možnost klonovat větší disk na menší a naopak, dokonce bylo možné nastavit, která patišna se má změnit a o kolik.

Ahoj Mife,

osobně to dělám tak, že naklonuji vše Acronisem (používám verzi 2014) a následně diskpartem vysvištím (pokud je třeba) recovery oddíl(y) a roztáhnu úložiště Winoddílu přímo ve Widlích. Pokud jsou nějaké recovery před tímto oddílem, musíš použít něco sofistikovanějšího.

Tohle je mé oblíbené v praxi. Na vstupu chybí podstatné informace o kapacitní obsazenosti oddílů a minimálních požadovaných budoucích velikostech oddílů. Zvláštní, nikdo to neznímil. Vždy vyklonovat výhradně postupně, ručně, jednu po druhé. V počátku udělat raději zálohu zdrojového HDD, co kdyby chtěl náhle exnout.

1) Nejprve tedy zkopíruji systémový oddíl (na začátek disku), kterému provedu resize na menší velikost tak, abych na systému přežil x let a Win mě nevytlačovaly. Pak zkusím spustit Win z nového SSD, je možné, že si to vynutí kontrolu konzistence dat, tu nechat proběhnout.

2) Pak naklonuju recovery part. na konec SSD. Nechám ji tak jak je, neměním její velikost.

3) U záložní datové partišny následně provedu zmenšení na záložním HDD tak, abych se vešla mezi systémovou a recovery. Pak tu datovou naklonuji na cílový disk těsně za systémovou. Na závěr udělám resize datové na max. doraz k recovery, která následuje za ní.

Je vcelku jedno jakým nástrojem se to udělá, je fajn, když si potyká s SSD. Acr, MT, GP ... někde tu je článek o MiniTool ...
Veškeré operace provést výhradně mimo OS Win z bootable CD!