Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Při nečinnosti se vypne PC :(

Dobrý den, mám takový dotazohledně PC. Většinou, když na něm nejsem, odejdu (je tedy pc v klidu zapnutý), tak se sám automaticky vypne, dokonce "naprudko" bez vypínání aplikací...
Hodně se také stává, že pc se vypne hned, co ho zapnu...

Když jsem na pc a něco dělám, tak všechno jede v pohodě, hraju hry, jsem na internetu a nic se nestane.
Ale zase na druhou stranu, když na něm jsem, tak mi občas(2-3x do týdne) padají blue screeny s chybami: MEMORY MANAGEMENT, FAULTY HARDWARE, CRITICAL PROCESS DIED, BAD_POOL_HEADER,BAD_OBJECT_HEADER, IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL, PAGE FAUL IN NONPAGED AREA

Sestava:
ASUS M5A99FX PRO R2.0
AMD Vishera FX-8300
CORSAIR CS550M, 550W
Coolermaster Hyper T4 (Chladič na procesor)

MSI R9 380 GAMING 4G, 4GB
Kingston HyperX Fury Black 8GB (2x4GB) DDR3 1866

Seagate Desktop HDD - 1TB
Kingston HyperX FURY - 120GB

windows 10

Moc prosím, může mi někdo říct, čím to může být?? Počítač je starý půlroku, a zdroj je si myslím dostačující.. 4emu bych to pčisuzoval, tak je paměť RAM, nebo napětí na RAM, protože ta chyba MEMORY MANGEMENT je způsobena praděpodobně malým napětím na RAMCE, já jsem ho zvýšil, ale dělá to stále.. tak nevím
PROS9M PORAĎTE.. Pomůže přeinstalovat w10?

Napětí na RAM má být 1.5V, takže to zase vraťte a doufejte, že to ničemu nevadilo. Není nutné se do toho vrtat.

RAM se dá otestovat Memtestem www.memtest86.com , nechat běžet několik hodin.

Osobně bych to tipoval na zdroj. Přesně to samé dělal jeden Eurocase, co jsem kdysi někde dostal. Po startu se to vypínalo, kolabovalo to při probouzení z úsporného režimu. Při zátěži všechno OK. Doporučuji vyzkoušet jiný zdroj. S Corasiry osobní zkušenost nemám, ale že by měly zrovna dobrou pověst, to se říct nedá.

U tohohle je blbé, že to může dělat skoro cokoli. Ještě je možné zkusit základní konfiguraci (zdroj, deska, jedna paměť, procesor a pak postupně přidávat. To se ale dá použít, pokud to padá každý den 3x, ne pokud to spadne jednou za měsíc.)

No, tak ono se to vypíná vesměs každý den, to napětí jsem jen zvýšil na 1.55 V, ale asi to napětím není. No, nevim.. Jiný zdroj nemám jak vyzkoušet, protože si myslím, že ten co tu mám ještě v druhém PC, tak nebude stačit. Jestli to je zdrojem, pomohla by reklamace?

Co je v tom druhém PC za zdroj? Na zkoušku by stačilo, kdyby byl "jen tak tak", není nutné, aby měl velkou rezervu. Popřípadě pokud je v druhém PC nějaká málo rozežraná grafika, dejte do tohohle PC tu (+ druhý zdroj.) Další možnost je, koupit nový zdroj na netu, vyzvednout si ho, vyzkoušet a pak do 14 dnů vrátit. Je to sice trošku...No, účel to splní.

Tyhle závady se reklamují blbě, obvykle to totiž zrovna na potvoru při reklamaci funguje (navíc si to nechají většinou měsíc u sebe). Hlavně pořád ještě nevíme, jestli to je zdroj, nebo něco jiného, to chce nejdřív vyzkoušet.

Ked sa to uplne vypne ze fakt vsetko stichne, tak si preistotu zmeraj aj tie teploty (napr. speedfan), ale moze to byt zdroj alebo doska alebo aj nejake skraty alebo vadne tlacitko bedne alebo cokolvek. To je nutne vysetrovat hardwarovo odpajanim veci a dosku na stole apod.