Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MojeID - zkusenosti, pocity

Uz jich mam plne zuby, chodi od nich spam, nesnasim to. Dokomce maily bez moznosti odhlaseni odberu. Napsal jsem jim a pry jsem se tam registroval a dokonce zadal pin1 a pin2, coz jsou zrejme piny zaslane na e-mail a telefon. Nevzpominam si na nic takoveho, ale udajne je to registrace z roku 2011, takze je to mozne. Nicmene klidne to mohli natukat za me, telefon ve spojeni s mailem si lehce vygoogli a maj dalsi dusicku. Navic po roce nepouzivani ucet maj zrusit, jsem si stoprocentne jisty, ze jestli jsem tu sluzbu nekdy vyuzil, tak to muselo byt v nejakem chvilkovem poblouzneni smyslu a minimalne tech pet let ji jiz nevyuzivam. Ucet nezrusili... fakt me stvou, holomci!

Já to tam mám soustu let, ještě když byl jen na pozvánky. Tehdy to nic nechtělo, ale dnes se to občas zeptá, zda nechci uvést další e-mail, telefon atd., kdybych k účtu ztratil přístup, abych se k němu nějak (asi za pomocí supportu) dostal zpět.

Stejně tak opruzuje FB. Ten mám vyloženě pasivní, založený před řadou let, s vymyšlenými údaji a žádnými veřejnými informacemi. Používáme ho s manželkou jen k příjmu nějakých hromadnějších zpráv od dcery (můj jediný FB "přítel").

Obojí služby nicméně fungují dále, i když údaje neaktualizuji. Zatím. Pokud to v budoucnu nepůjde, oželím je.

Tak jim zkus napsat,že odvoláváš svůj údajný souhlas s využívaním osobních údajů a tedy žádáš o zrušení účtu.Mají ze zákona povinnost to splnit.Jinak že je kvůli tomu i kvůli spamování nahlásíš na ÚOOÚ.
A maily bez odkazu na možnost odhlášení jsou u nás rovněž nepřípustné.

No tak to už tak jednoznačné není,pokud nabízí,že si to máš zrušit sám.
Nějaký free mail asi není dostatečný pro zrušení.To bys musel buď doporučeným dopisem nebo přes datovou schránku.Tak se tam prostě přihlaš a zruš to a nemusíš s nimi bojovat.A kdyby to nešlo zrušit,tak tam v nastavení změň mail na nějaký nesmysl a telefon taky a už otravovat nebudou.

"Vážený pane XXX,

informace, kterou jste dostal (ověření údajů a odměna ve formě flash disku) má
za účel především dosáhnout co nejaktuálnějších údajů, které v rámci
poskytování služby zpracováváme. To je povinnost, kterou nám ukládá zákon jako
správci osobních údajů. Nejedná se tedy o klasický newsletter, ale v podstatě o
servisní informaci/výzvu zákazníkovi ke kontrole a případné opravě údajů, k
čemuž se snažíme zákazníka motivovat odměnou (flash diskem). Zasílána je 1 - 2x
ročně. Z klasických newsletterů, kterými zákazníky informujeme o novinkách, se
pochopitelně odhlásit lze, v zápatí každé zprávy je odkaz.

Pokud jde o zrušení účtu mojeID, určitě jej můžete celý zrušit po přihlášení do
uživatelského účtu (naleznete pod záložkou Nastavení).

Věřím, že je pro Vás toto vysvětlení dostačující a zůstávám

S pozdravem"

Tak co, jak to je podle vás? Už jsem podal podnět, takže si to UOOU přebere a mojeID jde do spamu.