Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem deska jede jen s 1modulem ram

Koupená starší deska Gigabyte Z77MX-D3H sc 1155 jede jen v modulech 1 a 3 (bílá+modrá) vpravo.
Paměti jsou Crucial 2x4GB 1600MHz, pokud osadím dual chanel deska nepřetržitě krátce pípá, potom restartuje.
Pokud osadím jednotlivě i současně pravé moduly (2x single)deska najede do systému i BIOSu. Bios je v defaultu.
Nějaký typ na vyřešení problému?

Je vidět, že máš smysl pro humor,(myslím s tím obchodem) nicméně čekal jsem nějaký typ na vyřešení problému, nejde o to jestli to funguje 2x single, ale o princip, proč to nejde dual chanel, a zda se to dá nějakým nastavením zprovoznit a třeba se s tím už někdo setkal.
Ale máš pravdu, problém mohl být už při koupi desky a dva sloty mohou být v háji.

vadna doska sa neda zprovoznit nastavenim. Ale mozes tu vadu skusit obist napr. tak ze si skusis rucne nastavit v BIOSe RAM rychlost 1333 a napatie trochu zvysit apod.
RAM Moduly su presne na chlp stejne modelove oznacenie? Ten jeden "vadny" RAM slot samotny funguje?