Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak udělat boot flashdisk UEFI Win 7?

Zdravím,

může mi někdo poradit, jak udělat bootovací flashku windows 7 uefi? Vyzkouśel jsem snad asi 10 různých návodů a buď flash zamrzne při načítání a nebo nejde vůbec boot.

Všichni tvrdí, jak je to jednoduchý, přitom se mi to stále nedaří zprovoznit.

Děkuji.

# Pouzij na to jednoduchy <REFUS> :
REFUS na stahnuti : 6062-rufus.html

*Zvolit schéma odílu : GPT pro UEFI
[img=/file/view/25956-refus-png]http://pc.poradna.net/file/view/25956-refus-png[/img]

• Instalaci vytvoreného USB FLASH Disku spust pri volbe BOOT v modu "UEFI"
• Nezpomen, ze tvuj SSD musi byt convertovany na partition <GPT>
• Overit ho muzes kuprikladu v PowerShell prikazem :

Get-Disk

[img=/file/view/25957-gpt-jpg]http://pc.poradna.net/file/view/25957-gpt-jpg[/img]

Zkus jinou flashku.
Jinak bootovací já dělám přes příkazovou řádku (s admin. právy), bez doporučených softwarů.

diskpart
list disk
select disk # (vyber flashku, poznáš podle velikosti)
clean
create partition primary
format fs=fat32 quick (pro UEFI naformátovat do FAT32, ne NTFS)
active
assign
exit

Hotovo, nakopíruju soubory z rozbaleného isa, vypnu, strčím flash disk (do dvojkového USB), zapnu, vyberu boot z flash disku (přes bios), spustí se instalátor, zadám klíč atd...

Ano, ak tam ten subor neni tak ho treba skopirovat & premenovat.

Dotazovatel ale pisal "Vyzkouśel jsem snad asi 10 různých návodů a buď flash zamrzne při načítání a nebo nejde vůbec boot." a z toho vyplyva ze by mohol mat problem v oddieloch na normalnom HDD (da za zmazat prve 1% killdiskom), alebo nema v BIOSe povolene CSM a VBIOS ale GOP driver a stary W7 s tym ma problem, alebo ma vadny flashdisk, apod. Vseobecne UEFI boot je u W7 uplne k hovnu, nic to neprinesie len zbytocne problemy.

ja ho tiež nemam ale ak sa tu dakdo bude zas trapit s uefi je ešte jedna 100% metoda a to použit iso z W8.1 ale lepšie z W10 a zamenit iba instal.wim (u 8-koveho treba dopisat a upravit ei.cfg inak pyta hned key u 10 sa da vynechat) podla okolnosti
OEM / Retail
[EditionID]

[Channel]
OEM

[VL]

p.s. tato finta so zamenou istal.wim/esd funguje aj ked ma len usb3 alebo cpu skylake(teda len nainštalovat upravit ovladače bude muset aj tak - vypnut cert.kontrolu,smart scren )