Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Schválení pc sestavy.

Dobrý den,
mohli byste mi zkontrolovat tuto sestavu? Bude sloužit především na úpravu videí (Sony Vegas), práci v CADU (archicad apod.) a občasné hraní herních novinek. U skříní nevím, kterou vzít, pokud byste poradili, tak bych byl nadšený. :-)(sháním nějakou stylovou, která moc nevyčnívá a vypadá prostě dobře).
Jejím složením si nejsem nějak extra jistý, ale pokusil jsem se. :-)
Seznam:
https://www.czc.cz/7qqgic0bh6jd183bv5bbmanef6/sezn am

PS: Tato sestava by se měla pohybovat v cenové relaci 50 000 - 60 000 Kč (s monitorem a os).

Dále bych rád poprosil o sestavení nějaké slabší pc do cca 25 000 Kč (s os) - monitor v ceně být nemusí. Ten by byl pro mého syna. Byl by především na hry a věci do školy (programování apod.).

Děkuji. :-)

Dobře, kdy by měly vyjít? Už jsem jednou měl požadavek na sestavu, ale bylo mi doporučeno "to samé", tedy počkat.
Bohužel, sestavení pc již hoří, tak bych chtěl jen nějakou "na začátek", potom bych třeba vyměnil gpu. Mohl byste mi poradit (či kdokoliv jiný) potřebné komponenty k těmto kartám? Jsou již známy jejich požadavky?

Takový vtip to zase nebyl, chci něco hodně výkonného, co nějakou dobu vydrží. Chtěl jsem radu a ne zahození mého návrhu...
Za tu sestavu pro syna děkuji, ale jak vidím, tak ani na počítačové poradně si neví rady s lepší sestavou...
PS: Pokud máte prázdniny, tak Vám upřímně gratuluji... :beer:

Ale víme si rady a to rozhodně lépe, nežli to nefunkční co sis u pachtil sám!

Pokud spěcháš a nové generace g.karet jsou ti fuk, tak sestava bez kompromisu "na všechno" v tom limitu, se slušným výkonem jak pracovním, tak herním, s vhodným monitorem IPS může vypadat takto, bez OS Win 10/64bit = ten si vyber dle tvé potřeby/OEM nebo krabicovku - /58 766,-/

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_37MM011MCI01 2R4I01396X012NNA011SDA011QX4012Z39012X8T012VX9012T ND01

(do košíku na CZC si to naklep sám, sestavení/otestování a instalace OS jsou zdarma)

Tvuj problem je, ze vubec nevis co chces a na to kolik mas na nove PC pripraveno penez, jsi dal dost k nicemu popis.
Kdyz pominu to, ze skladas dohromady Intel + AMD, tak tebou vybrany monitor je fascinujici, jak muze clovek s predpokladanym vyuzitim CAD a Sony Vegas teda programy, ktere nejsou zrovna za hubicku, netusit, ze na hernim monitoru TN toho moc v tech programech neudela.

Monitor, ktery ti tu nahodil M-Pol je 6bit+FRC, teda opet profesional v oboru foto/video se ti s necim takovym vysmeje. Na druhou stranu pro domaci amaterske ucely ten monitor staci a s ohledem na cenu je to dobra volba, sam jsem si ho take poridil. Jenze s tvym popisem vubec nevime, co bys vlastne potreboval a proto nema cenu se tim zabyvat, sorry.

Nevěděl jsem a nevím, jaké přesné požadavky zde chcete. Potřeboval jsem nějaký aspoň základní monitor, protože hlavní pro mě byla sestava.
PS: Vím, že tyto profi monitory stojí v řádech desítek tisíc, ale takový monitor si budu pořizovat tak za měsíc a ten stávající dám synovi.

K pocitaci si preci nutne nemusis porizovat monitor, proste pripojis ten stavajici. Az budes vybirat novy monitor a budes chtit poradit, tak napis co mas za monitor ted, at je od ceho se odrazit. (Monitory pomerne zdrazily - respektive koruna sla do hajzlu, takze ted stoji vsechno vic nez pred par lety.)

Děkuji za vytvoření sestavy. Chápu, že to, co jsem sestavil není něco zrovna funkčního. :-) Něco jsem zkusil, jenže se v tom moc nevyznám, a tak jsem se zeptal na radu (od toho ta poradna myslím je), kterou jsem dostal. :-)

Chtěl bych se ještě zeptat na další radu a to ohledně ntb, který bude sloužit na práci v terénu (ocenil bych cca 15,6" displej). V cenové relaci okolo 26 000 Kč. Měl by fungovat a být účinný na programy, které jsem popsal v hlavním vlákně.
Předem děkuji. :-)

tak třeba CPU bys do té desky dostal jen kledivem, platformy AMD a Intel spolu nefungují už skoro 20 let.

Co si představuješ pod pojmem "práce v terénu"? Myslí se tím jen nutnost delší výdrže na baterii, nebo to, že je tam riziko pádů, vody, apod.? Protože pak potřebuješ nějaký "rugged" model, ale ten za 30 tisíc opravdu nepořídíš.

Zalman Z3 Plus
Seasonic SSR-550RM 550W
MSI H170 GAMING M3 - Intel H170
Intel Core i7-6700
SilentiumPC Fera 3 HE1224
CRUCIAL Ballistix Sport LT 16GB (2x8GB) DDR4 2400
Samsung SSD 850 EVO - 500GB, Basic
WD Black (FZEX) - 2TB

26.000Kc

+ graficka karta, pockal bych na novou GTX1080 cca. za mesic, lepe cca. za 2 mesice Polaris 10, to uz je na tobe, zatim to vydrzis na integrovane.

+ OS Windows 10

+ monitor co doporucoval M-Pol docasne. Hodi se pak jako druhy monitor, ktery uz nemusi byt az tak profi.