Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno DDR2 vs DDR2 ECC PC2-5300F

Chcel som upgradovat stary FS Econel 200S2, kde je len 1GB RAM. Podla datssheetu su tam DDR2, podla linuxu tiez DDR2 667MHz, takze som objednal 4ks DDR2 (no ecc) 667MHz (Kingstony).
Bohuzial fyzicky mi tam tie ramky nejdu, konzultacia so servisom FS nepomohla.
Moja otazka znie, ci boli nejake verzie DDR2, ktore boli fyzicky odlisne, pretoze ja si na nic take nespominam.

Pokud vím, servery používají obvykle ECC.
V popisu na mě vybaflo tohle:

Paměť:
Sloty: 4 patice pro paměťové moduly DDR2 Fully buffered DIMM 667 MHz
Vhodný typ pamětí: pouze moduly ECC registered Fully buffered DIMM
Konfigurace: 2 banky po dvou paticích
Maximální velikost paměti: až 8 GB DDR2
Osazená paměť: 4 x 512 MB ECC DDR2 Fully buffered DIMM 667 MHz

To mi moc nepomoze, v datasheete pisu, ze podporuje aj none ecc moduly a ze sa dokonca mozu mixovat.
Mne nejde do hlavy to akoto, ze ddr2 modul neviem fyzicky zasunut do ddr2 patice, pretoze ten zarez v strede je o par mm posunuty.
Fakt si nepamatam, zeby sa DDR2 robili v 2 fyzicky nekompatibilnych prevedeniach.