Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Porušený snímek - co může být vadné?

Přeji pěkný páteční den,
stahuji si po roce loňské fotky z 8 GB SDHC karty na externí 3,5 " disk WD a s hrůzou jsem si všimla, že dvě fotky jsou porušené, jedna opravdu hodně 3-[. Při zobrazení velkých ikon ze samotné SDHC karty vypadala ikona normálně:

[http://pc.poradna.net/file/view/25966-miniatura-ok -jpg]

ovšem po zobrazení v IrfanView vylezlo toto:

[http://pc.poradna.net/file/view/25965-poruseny-obr azek-jpg]

GIMP mi ohlásil, že v obrázku jsou poškozená nějaká data, EXIF ukazuje IrfanView správně, foťák je Nikon S8200 asi 3 roky starý, externí čtečka karet Apacer, Win 7

Nikdy dřív jsem toto nepozorovala, ovšem teď vůbec nemám dobrý pocit, kdyby se to nedejbože opakovalo u opravdu důležitého snímku.

Co zde může havarovat? Foťák? SDHC karta?
Moc dík předem za nějaký nápad!!

Z reakcí níže jsem pochopila, že teda ani vadný originál se nedá zachránit - je to tak? Protože ten je vadný taky...
Čili, kromě mého "lajdáctví" je na vině ta paměťová karta, a ne foťák, ano?
Inu, chybami se člověk učí... naštěstí to byla jen fotka břidlicového lomu. A už fotky rychle sypu na externí 3,5" WD disk!
Moc děkuju všem za váš čas a pěkný víkend :-)

Nechávat data na těchto médiích je vždycky riziko. A pokud se to stalo jednou, už bych mu nevěřil a raději koupil novou kartu. Nestojí zase tak moc. Dávat bacha na bezpečné odpojování od PC nebo tam kartu/baterii zastrkávat/vytahovat při zapnutém foťáku. To jsou asi nejčastější příčiny krachu.