Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záhada při zapínání PC

Dobrý den můj problém je následující. Mám nový počítač se základní deskou MSI SLI 99 plus, Ram DDR 4 32 giga po osmi ve 4 slotech Kingstone. Problém spočívá v tom, že když počítač vypnu, nebo restartuju. Musím vždy otevřít bednu a odebrat dvě ramky, pak při startu nahlásí HW změnu a zapne se. Poté můžu počítač vypnout ramku tam vrátit on nahlásí HW změnu a zapne se znovu. Počítač se prostě zapne, jen když udělám tyhle kroky. Jinak se chová jak mrtvola. Zapnu ho, protočí se ventilátory. Zepředu zabliká, ale na obrazovce se neukáže nic a jde asi po pěti vteřinách do restartu a tak stále dokola. Pomůže jen odpojit od proudu a vyndat tu ramku pak se chytne. Potom vypnout zandat ramku a zase zapnout. Pochopitelně je to dost nepraktické. Počítač už byl jednou na diagnostice v Alze, házel modré obrazovky. Řečeno mi bylo, že paměti jsou špatné. Ty jsem vyměnil za nové jiné značky. Díky moc za rady.

V.

Nekontroloval jsem tu desku, ale máš paměti, které ta deska podporuje?
Sestavu jsi sem nenapsal - taky to může dělat zdroj. Doma ti nezbude, než ten pokus - omyl.
V servisech jsou na tu diagnostiku vybavení - ale stojí to samozřejmě peníze.
Když je to v záruce, tak neváhej.

No já už 500 dal Alze za diagnostiku, výsledek byl, že jsou paměti v háji... Zajímavé je, že když udělám tu popsanou procedůru tak PC šlape jak hodinky. No, já nevim jaký maj v servisech vybavení, prostě to tam zkouší stejně jako já doma, vyndavaj a zandavaj. To mi teda ten chlápek v alze řekl, Bůh ví, jestli ty paměti jsem nereklamoval zbytečně.

lol a co si myslis, ze ti pc sam povie co ho boli, ako u doktora? Vidis to hodne naivne.
Ked sa to chova ako mrtvola a nenabehne tam ani bios, tak to jednoducho nemas ako testnut, pretoze neni bios - nepobezi ziadny OS. Takze ti ostava len prehadzovat komponenty a pokus-omylom urcit, ktory to robi.

Ako ti tu uz napisali, over si ci mas kompatibilne pamate.
Alebo este skus flash biosu na najnovsi.
Dalej vymenu zdroja.
Problem moze byt aj v doeks samotnej a jej napajacich obvodoch.

No flash biosu nepotřebuju, mám nejnovější, já se normálně dostanu do win, když chci. No tak nějak jsem myslel, že doba pokročila a že diagnostika jde udělat lépe, než pokus omyl, jako v roce 98, ale vidím, že některé věci jsou stále stejné :-(

S tymi RAM asi nebude vsetko vporiadku. Skus ich po jednej v roznych slotoch apod. s tou s ktorou to nenabehne je vadna apod. Su vsetky tie RAM uplne stejne?
Alebo je nieco s doskou.

P.S. do BIOSu daj load defaults a save&exit, a skontrolu si jak je nastavena frekvencia a napatie RAM, ci tam neni nejaky XMP profil navoleny apod.

Jak jsem psal, na začátku, naběhne to, jen když změním množství RAM jinak ne.... takže jsou tam všechny a PC nenaběhne, vyndám dvě a naběhne. Pak to vypnu a zastrčim tam všechny a PC naběhne. Ale když ho restartuju, je zase mrtvé. Nepochopitelné...

Ta příloha je pěkná, ale k jaké je to desce? a moc z toho člověk nevyčte. Já mám Ramky v 1,3,5,7 jsou to DDR4 je to správně? Jinak moc díky

Ta příloha je screen z manuálu ke tvojí desce. Tys ho neviděl?
1,3,5,7 je správně, ale když se podíváš na ten obrázek, tak se to počítá rozdílně vlevo od CPU a vpravo.
Takže bys to měl - bráno zleva doprava - mít v pozicích: 1,3,6,8.

Ale jak tady už někdo psal, s tou deskou má problémy více lidí...