Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cron mazání složky

Co mám napsat do scriptu aby se mi smazaly soubory v jedné složce? Mám ne webu složku www/aaa/data a v té se každý den vytvoří složky a ty potřebuji spuštěným cronem smazat. Bude to fungovat takto?

find /www/aaa/data/ -type f -ctime -name "*.*" -delete

Nebude.

Najjednoduchšie si to vyskúšaš tým, že to spustíš bez toho parametra -delete, aby si videl, ktoré všetky súbory to našlo.

Parameter -ctime vyžaduje hodnotu vyjadrujúcu počet dní, pred ktorými bol daný súbor alebo jeho vlastnosti zmenené.

Maska *.* nenájde súbory neobsahujúce bodku. Ak chceš všetky súbory, môžeš parameter -name vynechať.