Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač / notebook

Dobrý den,
čím více o tom přemýšlím, tím více si nevím rady. Váhám mezi pevným počítačem/notebookem. Doma mám poměrně starý notebook asus, s i3-2310M a gtx 540m, ale ten pomalu, ale jistě, doslužuje. Využití: klasické občasné hraní her (nic náročného, rocket league, někdy lolko), práce s office, brouzdání internetem, sledování filmů (doma mám 1080p monitor). Stačil by mi na tyto věci nějaký noťas v cenové kategorii +-25 tisíc korun? Nebo bych měl raději volit stolní sestavu za cenu toho, že na občasné cesty budu muset tahat ten starý hučící asus?
Budu strašně moc rád za jakékoliv doporučení či rady.

presne tak asi to mlocik i neoras prehledli, on uz ma notas s cpu i3-2310M, coz je i dnes slusne. Pokud by upgrade mel mit smysl, tak by mel do noveho notasu investovat urcite vic nez 25K, tipl bych si, ze by potreboval aspon 35K na neco slusnejsiho, aby to poznal. Na druhou stranu za 25K bude mit supr herni desktop sestavu.

Pozor: notebookove verze procesoru a grafiky nemaji nic spolecneho s desktopovyma!

Takze Core i7 6700HQ bude nekde na pomezi desktopoveho core i3 a i5.

GeForce GTX 960M bude nekde jako GeForce GTX 750 Ti ??? Nefandim ty notebookove grafice moc? :-D

Aha, tak to jsem netušil, to je pro mě velká novinka.
Vypadá to, že se stejně budu muset rozhodnout sám (co jsem čekal, že jo :D).
Koupím teda si desktop do nějakých 20 tisíc a za přibližně tři roky pořídím nějaký lowendový noťas ke studiu.
Díky za vaše rady. :)

To je rozumne, jen si nekupuj znackove PC, ale skladane. Za 20K znackove PC nic moc, za stejnou cenu, kdyz se postavi vhodne zvolena slozenina, tak mas herni PC jak z praku. Samozrejme nemuzes ocekavat nejake zazraky v podobe vicemonitoroveho zobrazeni nebo 4K rozliseni, ale proste na tom pujde slusne hrat.

Nejaky baytrail notas sa da kupit aj za 200e (5000Kc?), pisat k studiu sa na tom da, aj internetovat. Hrat ne. A nema to vetrak (resp. treba si hladat taky nech to nehuci a nenasava chlpy :) a je to lahke ak to nema ani HDD (potom tam je len 32GB eMMC disk, a na data sa da pouzit trebars SD karta alebo mikro USB stick apod