Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po určitom čase spadne výkon pc na pár sekúnd.

Dobrý deň. :-)

Mám taký problém že po určitom čase mi začnú sekať (hry,programy) na cca 5-10 sekúnd.

Je to vidieť najme pri hrách. Napríklad mám zapnutú hru a ide mi na napríklad na 120 FPS a po cca 1-2 min. mi to spadne na 30 FPS a po pár sekundách to ide znova tak ako má. A takto to robí dokola.

Je zvláštne že keď to ide normálne tak je procesor vyťažený na cca 50% no keď to začne sekať tak je procesor vyťažený len na cca 20%. Rámkom a disku sa hodnota vôbec nezmení.

CPU má okolo: 65°C

Problém pretrváva aj po reinštalácii.

Teoplota grafiky pri aktívnom hraní. -- uJ2r4d

Log z HDD -- uh53

Budem rád za každú radu. Vďaka. :-)

Tak skúsil som ten OCCT. Je vidieť že tam rapídne padala frekvencia procesora.
Výsledky čo mi to vyhodilo: ta7lE

Prepáčte zabudol som pripísať komponenty:
-OS: Windows 10 - 64bit;
-Procesor - AMD Quad Core FX4100;
-Pamäť - Kingston 2x 4GB DDR3;
-Grafická karta - ATi HD 6850 1GB DDR5;
-Doska - MSI 760GM-P23 (FX);
-Zdroj - SeaSonic SS-400ET Bronze 400W;

Jak mas vetraky v bedni? Nejake orgie ze zo vsetkych stran proti sebe? Moze sa prehrievat cokolvek, trebars aj menice na doske apod.
Skus si aj pozret v CPU-Z alebo GPU-Z ze frekvencia coho sa znizi (ci CPU alebo GPU alebo ani jedno). Ale vseobecne mas asi debilne umiestnene vetraky na bedni. Ale moze byt aj vadne nieco na grafie apod.