Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Acer E15 vs. Lenovo IdeaPad 300-15ISK

Nazdárek,
potřeboval bych poradit s výběrem. Co je lepší, co byste raději koupili?

Srovnávám Lenovo
https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-300-15isk-black -d4159378.htm?catid=18842920

S Acerem
https://www.alza.cz/gaming/acer-aspire-e15-midnigh t-black-d2923382.htm

Hraní her mě ani tolik nezajímá. Většinu času zaberou kancelářské práce a občas upravování fotografií. Nicméně, chci si nechat otevřená vrátka kdyby mě náhodou nějaká hra zaujala, abych ji mohl vyzkoušet, ale není to priorita.

Na Lenovu mě zaujal SSHD. Je to znatelně svižnější oproti klasickému HDD? Viděl jsem nějaké video a moc se mi nelíbilo jak se tomu Lenobu prohýbá klávesnice. Nevím jestli by mi to nevadilo při psaní.

U Aceru mě zaujal antireflexní displej a samozřejmě procesor i7 a 6 článková baterie.

Tak co myslíte?

Ono je to jedno. Jestli má být bazmek na kancl a úpravy fotek, poslouží dobře oba. Vždy jsem brojil proti Acerům, ale nyní soudím, že v cenové relaci kolem patnáctky se jedná o celkem použitelné stroje (asi šli u Acerů do sebe :-)). Nedávno jsem koupil drahé polovičce HP patnáctku s Pentiem (sleva tři litry), o němž (HP) jsem tvrdil, že mi do baráku nesmí - taky jsem změnil názor: krám je (zatím) spolehlivý a na domácí použití výkonný až moc. Je to na tobě.

Lenova ničím,...

Acery majú na hovno napájanie, MB, chladenie, wifi klient k hovnu, dalej napríklad pánty riešené tak že pri častom otváraní a zatváraní sa kábel z monitoru povytiahne z MB a pak displej ukazuje nezmysli nebo úplne zhasne, inač je to plastová sračka (saši) a poškodí sa aj pri lepšom zaobchádzaní.

Asi toto vydieť necheš:

[img=https://0.s3.envato.com/files/57319128/0701_Background_MVI_0044_00000.jpg]https://0.s3.envato.com/files/57319128/0701_Backgr ound_MVI_0044_00000.jpg[/img]

Takže ty zjavne seš naprostej retard nebo slepej,.. prvorade nemám 18 let (ani nejsem decko), jako druhé 18 let je už vek dospelosti (prečti si wikipediu),.... jako tretí už v XXX vláknach som odporučil XXX notebookov úplne jiných značiek (odporučil som už aj lenovo, aj msi, aj dell, aj asus, dokonjca jednou aj fujitsu, takže neobhaujem jednu značku) druhorade nehovorím o značke ale konkrétnych modeloch citujem "Acer aspire E15/17 alebo v15/17..." nehovorým všetky asusi sú šmejdy,... to isté u lenova,... a nejvíc si vtipný v tom že ty sám hovoríš že všetky lenová sú sračky, a obhajuješ sám "jednu značku" (jak bys ty nazval 5 značiek že je jedna, ani počítať neumíš) takže radji mlč... "anonyme" ani neregistrovanej. Fakt nevím z kadial si si vycucal vek, ale vycucal si si fakt nesmysl. A absolutne nechápu čo tu vôbec pleteš vek,... vek nemá nič společné so skusenostami,... však pozri kolko babičiek dostalu tablet, a oni na tom sekali cibulu lebo nevedeli že je to tablet, a pozri sa napríklad na tvorcu FB ktorý v 13 rokoch vedel oPC možno aj tisíc krát viac než klidne aj iný dospelý PC tady na poradne. to že má niekto menej rokov nemusí hned znamenať že je prostejší nebo vie o pc menej. Fyzicky dospelý a psychycky dospelý sú 2 rozdielne pojmi, a často starší človek je nekdy psychycky mladší, a blbší (neskušený) keby si aj bol mladší (neviem kolik máš ty) neznamená to hned že nemám pravdu len preto že "som mladší"... pravdu môže mať aj mladší...

Já mám svůj Acer přes 4 roky, nikdy jsem ho zevnitř nečistil, nikdy se mi na něm nic nevysralo, jen jsem vysál 2 tlačítka z klávesnice a jede jak zamlada. Zavírám ho každý den a nejeví žádné známky toho, že by kabely v pantech byly nějak narušeny. Zatímco bratrovo Lenovo, pád z palubky v autě na podlahu -> HDD v řiti, jeden pant na sračky (notebook nejde zavírat) a několik kosmetických vad. Takže asi tak... :)

Přišlo mi z videí dost patrné, že to Lenovo bude hrozný plasták a je mi jasný, že ten Acer taky. Ono bude lepší si to omakat někde v prodejně.

No abych řekl pravdu tak to neumím najít :-) koukal jsem na notas co by měl například šasi z hliníku, ale nepodařilo se mi nic najít. Vím že to mají Macky, ale to tak nějak nechci. Přijde mi to předražený. Takže jaká je podle vás nejspodnější cenová hranice za rozumný notebook? Dejte klidně příklad :-).