Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HP 630 s Windows 7 - ovladače a internet

Zdravím, dostal se mi do rukou ntb HP 630 a kopie Windows 7. Úkol zněl jasně. Nainstalovat OS, ovladače a připravit k prvnímu použití.

Instalace OS proběhla v pohodě. Ze svého ntb jsem klasicky na flashku stáhnul od stránek výrobce chipset a ovladač na připojení ethernet a wifi. Ty ovladače jsem pak nainstaloval na přeinstalovávaný notebook. Vše proběhlo úspěšně. Napojil jsem ntb k wifi a ten si začal většinu potřebných ovladačů doinstalovávat sám. Některé jsem musel instalovat ručně.

Dvě věci mi však vrtají hlavou. NTB se tváří, že je připojen k internetu, dokonce zvládnul stáhnout updaty přes službu windows update. Jakmile však otevřu prohlížeč (IE), tak nechce načíst žádnou stránku (internet je u mne rychlý a stabilní dost, aby vše načetl do pár sekund). Dále jsem nedokázal vyhledat ovladač na jedno neznámé zařízení PCI. Mám takový pocit, že oba problémy možná spolu souvisí. Ze služby Správce zařízení jsem zjistil, že se jmenuje: /Device/NTPNP_PCI0014.

Verze windows: Windows 7 Ultimate 64 bit

Budu moct rád, pokud mi pomůžete. Ne, že bych si to neuměl vyhledat sám, ale nechci stahovat kdejaký SW, který se tváří, že mi pomůže. Proto se prvně ptám tady, jestli se náhodou nenajde někdo, kdo by s tím měl zkušenosti. Hodně by mi ušetřil času i nervů. :). Přeji příjemný víkend

Díky moc. Zjistil jsem, že se jedná o toto zařízení: Realtek PCIE CardReader. K mému neštěstí není prý momentálně středisko podpory HP k dispozici. Co se týče internetu, tak jsem teď zjistil, že problémem je pouze zpomalený IE 8. Nainstaloval jsem tam na zkoušku mozillu ta zobrazí stránky už normálně.

Nainstaluj vsetky windows aktualizacie (ovl.panely-windows update) a restart a znova a dokolecka. Bude to trvat pol dna tak to nechaj kludne bezat.

Ovladace a potrebne utility nainstaluj vsetky potrebne z webu vyrobcu notebooku, az to zas pojde, inac vela veci nemusi spravne fungovat. Ovladace sa nikdy nedavaju tahat same windowsom, on nataha casto nespravne, alebo natiahne len cisty driver a nebudes mat k tomu vpravo dole nastavenia a podobne problemy.
A skontroluj si vpravo dole datum, a nastav ho spravne ak je blbo. Ak je blbo nemusia fungovat weby.

Dneska jsem zkontroloval stránky výrobce, zda jsou dostupné a opravdu byly. Stáhl jsem tedy ovladač a nainstaloval. Ve správci zařízení již nemám žádné neznámé zařízení. Windows už je skoro plně aktuální, mám tam i ikonku pro windows 10 a IE11. Ten už jede taky v pohodě. Díky moc za pomoc. Teď už vím jak najít pravou identitu neznámého zařízení. Tohle je tedy vyřešeno, můžete lock.