Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dvě grafické karty zapojené v jednom PC - budou fungovat?

Dobrý den,

moje sestava:

Základní deska: GIGABYTE Z68AP-D3
Zdroj: Seasonic S12II-620 Bronze bulk
Procesor: Intel Core i5-2500K
Grafická karta: Sapphire HD 6750 1GB GDDR5
Paměti: 4x 4GB
SSD: 2x
HDD: 1x

...mám dotaz... primárně řeším zapojení 3 monitorů současně a na dosavadní grafické kartě (HD 6750) není displayport, proto mě napadlo řešení - zakoupit levnou další grafickou kartu:

https://www.alza.cz/hp-amd-radeon-hd-8490-1gb-d386 0601.htm ...která displayport má.

Bude k této sestavě fungovat? Vyřeším tím problém připojení 3 monitorů současně?

Děkuji mnohokrát za radu! :)

PS: Současná grafická karta obsahuje sice 3 rozhraní.. ale pouze DVI, HDMI a VGA, které je pro moji grafickou práci nepoužitelné... a i když jsem zkoušel připojit do VGA.. tak 3 monitory současně neběžely.. vždy se jeden odpojil..

do počítača sa dá zapojiť tolko grafických kariet,kolko je dostupných volných zberníc,kolko dovolí zdroj a operačný systém-home/starter verzie windows podporujú maximálne dva samostatné grafické adaptéry-u iných operačných systémov takéto obmedzenia neexistujú,neplatí to len pre SLI/crossfire režim,kde sa takto zapojené karty chovajú voči systému ako jeden jediný grafický adaptér.....

Dobrý den,

děkuji za odpověď. Grafická karta tedy pojede. Vyřeším si tím připojení 3 monitorů současně? To je hlavní důvod, proč ji chci doplnit do svého PC.

Ještě jedna doplňující otázka - zvýší se tím i celkový grafický výkon.... když už tam budu mít tedy dvě?

grafický výkon sa zvýši obvykle jedine v SLI/Crossfire režime,AMD/ATi karty podporujú tvz.X-Crossfire režim,t.j. režim bez fyzického prepojenia tými prepojovacími mostíkmi a môžu sa takto prepojiť naprosto odlišné karty,čo bude Tvoj prípad ,u nvidie si musíš obvykle zohnať SLI-mostík osobitne,pokial nebude priložený v balení karty a v sli režime sú obvykle vyžadované dve identické karty čo sa týka velkosti pamäti a typu grafického čipu,typ výstupov nieje dôležitý,takže nehrá rolu,že jedna bude mať VGA-DVI a druhá HDMI a Displayport,ale je dôležité,že obidve budú napr. 960 s 1GB videoRAM............bez sli/crossfire režimu sa karty chovajú ako dve nezávislé jednotky a nespolupracujú spolu,takže am ani nedôjde k nejakému navýšeniu grafického výkonu,každá si pôjde svojou cestou,ale bude sa tam dať nastaviť,aby zobrazovali to isté,len sa nebude ich výkon nijako spájať,každá tam dá to,čo zvláda sama o sebe....

ešte dodám-daj si sakra bacha na zdroj,z toho bude velmi žravá kombinácia,takže pouvažuj o nákupe kvalitného aspoň 650W zdroja,to je na takúto kombináciu také optimálne minimum,pokial máš v pc niečo slabšieho,pokial to peniaze dovolia,tu by bolo opodstatné ísť aj do niečoho silnejšieho ako 650W,nejaké bežné 400-500W zdroje takéto kombinácie už obvykle nerozdýchajú.......

teoreticky by mohol vydržať,ovšem ten ideál na crossfire je niečo okolo 800W ako bezpečný stred,ktorý utiahne dve plnohodnotné karty,zbytok komponentov a aj napäťové špičky pri spustení pc a prechodu kariet do záťažového 3D režimu,ale s tým seasonicom to už má zmysel skúšať,v najhoršom prípade má sklenenú poistku,ktorá funguje pomerne spolahlivo na rozdiel od domácej pyrotechniky /zdrojov/ eurocase,lc-power a podobných....

Ovšem zavazí mě zvukovka

• Jest-li mas jeste tu ASUS ta ma "integrovanou" zvukovku, ktera je dostacujici, jestli je na +- stejné urovni jak ta osazena v PCI.
• 2x 7870XT + FX8XX nemusi byt spatna alternativa UPgrade (tva ZD tusim podporuje PCIe 8x8), na hodne her je profil <CF/SLI> kompatibilni.
(osobne mam s CF/SLI spise kladné zkusenosti)

tu nejde ani tak o watty ako o ampére,kolko existuje zdrojov s nálepkou 500-600W,ktoré majú v skutočnosti len 18A na 12 vetvách,ktoré napájajú kritické komponenty...a takýto zdroj dovedie do kolapsu aj prastarý ATi 1300XT,ja som inak absolutne v klude,ten seasonic je dobrý zdroj,pokial si to čítal,tak som napísal už predtým,že s tým zdrojom to má zmysel skúšať.......