Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi antena

Prosím o radu. Jezdím do zahraničí na TIR a diky cenám připojení je jediná možnost využívat volně přístupné Wifi. Bohužel ne vždy se dá parkovat v blízkosti vysílače a tak potřebuji nejakou externí antenu k notebooku HP Compaq nx 7400.Díky za rady.

Najprv potrebujes kartu s konektorom na externu antenu. Tvoj nb asi ma sice integrovanu wifi ale na tu antenu nepripojis (teoreticky to ide ale chce to rozobrat nb a pripajkovat externy konektor...odporucam az po skonceni zaruky).
Takze sa poobzeraj po nejakej pcmcia karte s externym konektorom (beckove orinoca su napr ok, karty s prism2 chipsetom a pod). Potom si zozen na to pigtail (karty pouzivaju rozne druhy konektorov podla toho budes zhanat pigtail) a nakoniec si zozen antenu. Odporucam bud 5-8dB vsesmerku (nemusis natacat) alebo smerove anteny do 8-12dB (vacsinou su 12-15cm priemeru).
Pokial mas silny signal a nie velmi zarusene pasmo dokazes sa napojit takto aj na vzdialenosti 1-2km