Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pád plochy ve windows 10

Dobrý den,

vlastním originální windows 7 který jsem zdarma upgradoval na windows 10, mám ale problém že čas od času mi padá plocha v tomto OS. Při pokusu otevření kontextové nabídky pravým tlačítkem myši na jakoukoliv položku na ploše mi začne běhat jakoby načítání a nic se neděje po chvíli mi obrazovka zbělá a znovu načte plochu a ikony na ní.. Je to celkem otravné vyřeší to restart či odhlášení uživatele ale pro moji práci by bylo fajn kdyby systém fungoval tak jak má :) Nemáte nějaké nápady co s tím udělat ? :) Budu velmi vděčný za jakoukoliv logickou radu, ale prosím bez připomínek windows 10 stojí za starou bačkoru a vrať se zpátky na windows 7 ..

(AMD Vishera 6300+, AMD Radeon R9 290, 8gb ramm, 128gb ssd, 1tb hdd.. sytém udržuji aktuální včetně ovladačů týkajících se grafické karty atd)

Děkuji :)

upgrade z čisté instalace sedmiček

windows 7 mají něco společného s windows 10, nebo proč jsi je tam cpal? výsledek toho nekompatibilního bordelu máš před sebou.
upgrade ze staršího systému na novější zkouší mrchosoft už od win2000 a nikdy jim to pořádně nefungovalo.

potřebuješ čistou instalaci - ještě jednou a pomalu: na čistý disk.
http://www.servispckupka.cz/moznosti_ziskani_insta lacniho_dvd_s_windows_10.php

A jak to je "aktualizovat rucne"? To sa nejak kazdu chvilu menia ovladace na webe vyrobcu notebooku?
Nainstaluj tam spravne ovladace pre Win10 z webu vyrobcu, a potom nic neaktualizuj. Ak na webe vyrobcu nie su ovladace pre Win10, tak pouzivaj Win7 a nic neaktualizuj. Aktualizovat microsoft produkt = znefunkcnit microsoft produkt.
P.S. ak to je pri pravom tlacitku tak tam mas najskor nainstalene nejake nekompatibilne aplikacie apod. ktore si davaju zaznamy do context menu.

Pozri si co sa ti spusta po starte (spravca procesov tam je na to karta) a aj co mas v tom kontextovom menu po pravom kliku navyse oproti normalnemu cistemu windows (pozor to menu sa meni podla toho na co kliknes, tak klikaj na to iste jak ked sa to poseralo)
Alebo tam nainstaluj priamo Win10 nacisto, instalacka je na webe MS. A spravne ovladace a nic viac ziadne utility ani vylepsovatka ani nic podobne.