Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde boot ze sítě v PC s UEFI

Dovrý den,
Mám přes router Turris nastavený boot po síti (Ubuntu).
Zajímavá věc se děje... Na mém notebooku DELL Vostro 3560 (W10) to jde bez problémů nabootovat ze sítě a najede Ubuntu - super.
Ale, s mým PC, kde mám MB MSi H97 Gaming 3 se síťovkou Killer (W10) to nějak nechce najet... V UEFI nastavená priorita bootu, povolená LAN (na ntb i pc to jedu přes LAN, z WiFi to asi těžko nabootuju hádám)... Nevítě, jestli je ještě něco potřeba nastavit (třeba ve Windows)?

Windows s tym nema nic spolocne.
Je zasadny rozdiel medzi legacy boot a uefi boot, zavisi to od toho co mas za server. V prvom rade musis vypnut secure boot, potom vypni uefi boot a v CSM musis nastavit Network oprom na legacy. Doska to musi podporovat. Musis vidiet pocas postu OPROM a ze skusa odniekial bootovat.
Ak mas server pre uefi boot tak musis povolit network stack a network oprom na uefi.
P.S. ked ani nevis co mas za server, tak to mas potom blbe. :D Ono to neni nejake tuk sem tuk tam pre laikov.