Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna pamětí

Dobrý den,

Mám HP Compaq 8000 Elite SFF. RAM 2x2GB. V manualu je psáno, že je možno až 4x4GB. Dostal jsem 4GB ramky s parametry ideálními pro to moje HPčko, ale to je odmítá. Řve alarm, a vůbec se nespustí.

Původní:
MICRON 2GB 240p PC3-10600 CL9 16c 128x8 DDR3-1333 2Rx8 1.5V

Nová:
Patriot 4GB DDR3 1333MHz 240p PC3-10600 CL9 2Rx8 1.5V

Update nejnovější BIOS

Tak proč to nejede?

Děkuji za každou radu.

Já teda ty paměti nějak hlouběji nezkoumal, ale obvyklé problémy:

- Ne každá deska (obzvláště ve značkové sestavě...) rozdejchá mix single a dual rank pamětí. Viděl bych to na nejpravděpodobnější problém.
- Ne každé paměti fungují s každýma a s každou deskou, někompatibilita je možná, hlavně při míchání různých modulů (velikost, značka...).
- Třetí možnost je, že jsou paměti poškozené, špatně zastrčené, povedlo se vám vytáhnout nějaký jiný kabel, nefunkční slot na desce....

Řešením je vyzkoušet nové paměti bez těch starých, pokud to půjde, nejspíš si prostě nerozumí a fungovat to nebude. (Pak nechat těch 4+4 a 2+2 prodat)
Pak ještě můžete paměti zkusit projet Memtestem (několik hodin), co to udělá. Když tam bude chyba, tak to klidně může zavěšovat vadná ramka celé.

A odpovedat na moje otazky nechces? Alebo si myslis ze sme tu jasnovidci? Ked to nejde ani po clear CMOS tak to proste nepojde. Preco ti nepoviem, lebo ty nic nepovies. P.S: skus deaktivovat memory interleaving alebo dualchannel, ak na to je v BIOSe nastavenie.
Alebo tu pamat vrat, moze byt vadna. hlavne ak je nejaky bazar. A zameraj sa radsej na 2GB moduly (2x2GB) a nech je urcite obojstranny 2Rx8 ptz tak stary PC nemusi podporovat nic vacsie.