Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WiFi v PC nejede - všude jinde ano

Ahoj všichni,

teď jsem se přestěhovali do nového bytu v Chrudimi. Připojila jsem se na internet na notebooku, ale v PC mi nejede. Ve starém baráku, na koleji i u přítele jela PC wifi jak nic. Všude jsem se připojila bez problému. V PC je Dell Wireless 1703 802.11b/g/n (2.4GHz) a poskytovatel internetu je RHnet Chrudim. Každý se přopojí jen můj PC ne. Zkoušela jsem stahovat ovladače, ale jsou aktuální. Když zkusím nastavit nové připojení a zkouším se připojit k inernetu v bytě tak to nejde.

Nevím co se stalo, ale nenajde mi to žádnou WiFi, Někdo nějaký nápady než zavolám na poskytovatele?

No problém je, že když zapojím náš starý router ještě se starým internetem, který se teď ruší, tak mi ho PC najde, připojí se, ale net logicky nejede není v dosahu, takže to spíš vypadá že je to nastavené v PC někde, jenže kde, i ikdyž mi zase není jasné proč by to u přítele fungovalo jak nic.

Nechce se mi to hned dávat opravovat tak hledám všechna možná řešení.

nečetla jsi, co ti píšou:
můžeš mít v dellu blbě nastavenou wifikartu na usa normu: bude vidět jen 11 kanálů, tj neuvidí ty routery, co vysílají na 12-13.
buď v pc změníš region wifikarty na eu/cz (13 kanálů), nebo v novém routeru nastavíš napevno nějaký nezarušený* kanál 1-11.

*) obsazení ukáže třeba wifi analyzer (android) nebo inssider (pc).

jediný co je u mojí karty:

802.11B Preamble - hodnota Long and Short
802.11N Bandwidth - 20MHz/40MHz Auto (nebo 20MHz only)
Network Address - hodnota (nemám uvedeno nic)
Recieve Buffers - hodnota 256
Roaming Aggressiveness - 3. Medium (1. lowest - 5. highest)
Scan Valid Interval - hodnota 60 (možno nastavit)
Transmit Buffers - hodnota 512 (možno nastavit)

ovladač je aktuální, nic se neměnilo