Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vir?!?

Ahoj, dneska jsem synovi půjčil ntb a on hledal nějaké klíče na hry (řekl mi to až poté, co se to, co vám popíši, stalo).
Najednou se vypnul prohlížeč a prý naskočily nějaké čínské znaky...
To by ještě nevadilo, ale najednou se mezi ikonami oznamovací oblasti objevily nějaké aplikace, které jsem zde nikdy neinstaloval a ani o nich nikdy neslyšel...
A kupodivu byly psány asi čínštinou. Zkoušel jsem vyhledat v odinstalování jejich "kořeny" na odinstalaci, bohužel nikde nic...
Posílám screen těchto aplikací.
Vážně nevím, zda s ntb mám jít na odvirování (+ dát synovi pár facek) nebo se toho mohu zbavit sám...
Předem děkuji za rady. :-)
PS: Antivir nic nehlásí. Z počátku nějaký malware, ale toho se "asi zbavil", i když tomu moc nevěřím, nyní nehlásí nic.
Další printscreen, tentokrát ze správce úloh ukázal procesy na pozadí těch aplikací.
Hledal jsem něco, co by to mělo zničit, ale nevěřím tomu. http://www.freefixer.com/library/file/QQPCTray.exe -63449/ Pomůže to?

Nainstalovat RevoUninstaller,v seznamu na levé straně najít všechny pochybné programy (dá se zadat vyhledáním podle data) odinstalovat,nerestartovat,program pak pokračuje vyhledáním v registru všecho co najde označit k vymazání. Napřed ale ve správci úloh všechno co tam nebylo dříve zastavit,eventuelně vymazat.

dítě je tak hloupé, jak hloupým jsi ho udělal, tak ho netluč.
když víš, že nemá mentálně na to být správce pc, proč mu podstrkuješ administrátorský účet?
takže pro děti mít jen omezený účet, na rozdrbávání mají vlastní pc nebo tablet.

potřebuješ na dosud nezavirovaném pc/ntb stáhnout antivirové bootovací cd (.iso) - uděláš z něj cd, nabootuješ, vyčistíš. ten tvůj krám radši odstav od sítě.
http://www.avira.com/en/download/product/avira-ant ivir-rescue-system
livecd
http://support.kaspersky.com/viruses/rescuedisk#do wnloads

teprve potom naběhnout do windows a zkontrolovat ještě nějakým antispywarem.

mě osobně se dobře osvědčila kombinace ms autoruns + antispyware adwcleaner. ale potřebuješ něco jednoduššího, jednoklikacího, což ten autoruns úplně není.