Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Skylake a zdroj - možný problém s kompatibilitou?

Ave. Maje konečně trochu času, jal jsem se postavit a nainstalovat OS na "základ" (na stole - jen deska, RAM, CPU, disk), který mi ležel v krabicích (vše nové, nerozbalené) v regále. MSI Mortar + i3 6100 + 2x 4GB DDR4 Kingston HyperX. Po zapnutí se roztočí CPU Fan, toť vše. Na desce svítí diagnostická LED "CPU not detected". Někde jsem četl, že je Skylake dost vybíravý na zdroje: mám k dispozici pouze dva "servisní" 350W Seasony SS ET-350, cca dva roky old (ale nepoužité), s nima se krám nerozjede. BIOS zresetěn. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Nechce se mi zatím pitvat PSU z jiných počítadel, nejdřív se zeptám zde. Pecka stavím, vše správně zapojeno, s tímhle jsem se ale zatím nesetkal. A nechce se mi věřit, že jsou prkno či CPU vadné. Nějaký nápad?

Na chybu zdroje moc nevěřím, navíc máš dva = i3 Skylake mi s tím zdrojem na několika sestavách běží bez problémů.
Zkusit jen jeden či druhý paměť modul samostatně, ale nejspíše deska, tedy za předpokladu korektního uložení procesoru = kontrola pinů.

Tak to zřejmě bylo tím zdrojem. Vyraboval jsem z jiného krámu fosilní Tagan a najelo na první šlus Pwr_On. Zajímavé je, že oba Seasony v onom stoletém krámu jedou taky. S tím jsem se fakt ještě nesetkal. Zúčastněným děkuju za zájem a značím vyřešeno.

Nemal by s tym byt problem, ci si nahodou tlacenim s konektormi s niecim nepohol alebo co. Ale zavisi to aj od dosky a ak tie zdroje dlho stali nezapnute tak mozu mat divne kondiky, ale vseobecne nemal by s tym byt problem u takto malo zravych CPU (aj ked teda 51W to uz nieco zere tam moze trochu vplyvat aj zdroj na to ak to narazovo zere)