Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký router vybrat?

Dobrý den,
poradíte mi prosím ,který router vybrat mezi tímto : Asus RT-AC56U ( http://access-pointy.heureka.cz/asus-rt-ac56u/#sec tion )
a tímto : MIKROTIK RB962UiGS ( http://www.mikrotik.cz/S-krytem-a-do-racku/RB962Ui GS-5HacT2HnT-hAP-ac-650-MHz-5x-LAN-2-4-GHz-5-GHz-8 02-11b-g-n-a-ac-L4.html ). Potřebuji nový a nemůžu se rozhodnout,nejsem nijak moc náročný a ani tomu moc nerozumím, chci aby měl v nastavení rodičovskou kontrolu (tedy čas.spínač MAC adres) ,dobrý vysílací výkon a ustál více připojených zařízení,současný starý TP-link dost často někoho odpojí.

jednou jsem doporučil mikrotik a dotyčný se pak furt na něco ptal.
mám kvůli tomu doporučovat krám?

chci aby měl v nastavení rodičovskou kontrolu

tak to je jednoduché, vem libovolný krám od výrobců domácích hraček, ti takové věci považují za nezbytné.
u mikrotiku taky vidím nějaký scheduler, ale tam to klikání nebývá sranda.

chceš takové ty domácí funkce - a ty jsou celkem jednoduše a srozumitelně naklikatelné v těch domácích hračkách. i když je asus krám s odbytým zabezpečením, právě ty domácí fukce má asi všechny, které snad někdo potřebuje.

u mikrotiku je soupeřem nezvyklé názvosloví, past vedle pasti. navíc vyrábí routery, ne domácí klikátka.

Jak už psal Brtník.

Mikrotik je profi řešení, se kterým se dá vymyslet skoro cokoli, jen to není o jednom kliknutí myši.
Aušus je SOHO klikačka, která umí jen to, co do ní výrobce nasypal, a i to dost často blbě.

Pokud tomu nerozumíš (a ani nechceš), Asus bude pro tebe lepší volba, i když je to krám.