Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dualboot na notebooku-hackintosh a Windows 10

Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu,na notebooku mám nainstalovaný Win 10 a chtěl bych udělat dualboot s hackintosh El capitan bez toho abych musel formátovat disk. Mám na disku dva oddíly, když si udělám bootovací USB a nainstaluji podle tohoto návodu http://www.redmondpie.com/install-os-x-el-capitan- hackintosh-on-pc-heres-how-guide/ na druhý oddíl tak při spuštění notebooku budu mít na výběr z el capitan a windows 10? A nezničím tím USB nebo disk když to naformátuji na jiný způsob, než na ten co to normálně formátuje Windows, aby když třeba budu chtít el capitan odstranit z disku tak to bude naformátované na ten jiný způsob než by to udělal Windows a oddíl nepřečte? To samé s USB ,aby to Windows viděl normálně a ne třeba 15GB USB jako 0.5 GB? Předem děkuji za rady.
P.S. bootovací USB udělám tak, že si na virtualbox nainstaluji hackintosh maverick a s toho to udělám podle toho návodu.

Podporuje ten "kapitan" UEFI boot? Win si instaloval v UEFI boote? Ma ta vec bootloader? Vsetko zavisi od toho co si jak robil a co jak robit budes a od toho ci ta vec ma bootloader a boot menu.
USB sa neznici da sa vymazat pomocou prikazu diskpart (list disk, select disk cislo, clean, exit)

Pripadne sa da vytvorit bootmenu pomocou bcdedit alebo easyBCD vo Win. Ale potom nesmies pri instalacii znicit Windowsi bootloader. Nepoznam kapitana ani co pacha jeho instalator (si to nastuduj, dualboot neni klik sem klik tam)
P.S. v tom navode pisu ze bootujes do toho len cez USB stick, takze by to nemalo znicit Win bootloader.

Uz som ti to napisal daju sa vytvorit si rucne nove BCD zaznamy. Na to neexistuje navod klik sem klik tam. Mozes skusit BCDedit ale vsetko zavisi od toho jak presne co presne ta vec nainstaluje, a od toho treba mozgom potom odvijat dalsie kroky (ktore mozu zahrnat aj vytvaranie nejakeho dlasieho oddielu a komplikovane rucne operacie).
ked to chces na klik sem tam tak to nainstaluj presne v takom poradi v jakom pisu v nejakom klik sem tam navode.

plnohodnotný mac os to pozná,ale hackintosh je zlepenec starého darwin/bsd jadra/a grafickej nadstavby,ktorá emuluje maverick,el capitan a spol/,pre ktorý je UEFI neznámy pojem,pozná len staršie EFI a MAC boot ROM image,jednoduchšia cesta je naprv hacintosh a potom cez application/utilities/bootcamp assistent instalovať win,ten dovolí vytvoriť na volnom mieste disku dos/win compatible partition,alebo cez app/utilities/disk utility vytvoriť volnú partíciu formátovanú a pripravenú na inštaláciu iného OS.....alebo postupuj presne podla návodu,ktorý tam pre inštaláciu hackintoshu existuje.....

no nevim jak je to myšleno ale jak to může být slepenina něčeho když stáhnu oficiálního kapitána a App store a udělám unibeastem bootovací USB no a když to tedy udělám tím jednodušším způsobem tedy instalovat toho kapitána a až potom pomocím bootcamp Win 10 tak jak to bude potom s tím formátováním se budu chtít třeba někdy v budoucnu vrátit na jen na Win, protože při instalaci kapitana se disk zformátuje na něco jiného než to formátuje Win aby to potom přečetl?