Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde se naučit C#

Ahoj, bratr chodí na ČZU a má problém s předmětem - programování. Ostatní předměty mu jdou, není línej se učit, problém je ve výuce předmětu. Materiály ke studiu skoro žádné, tento semestr vyhazujou skoro každého, vyučující neodpovídá na emaily, když se ho bratr pokouší kontaktovat ohledně doučování/konzultací atd.

Konkrétně se jedná o programovací jazyk C#. Zkoušející jim zadá nějaký program/hru, kam pak nasází i spoustu chyb a úkolem studentů je chyby odstranit. Nicméně bratr nyní vyletěl u zkoušky (co se ptal ostatních tak to nedal skoro nikdo), náhradní termín má 9. června.

Já sám tomu rozumím jako koza petrželi, proto se obracím na vás:
najdu někde na internetu nějaké materiály, skripta, vysvětlené příklady = rychlokurz na tento programovací jazyk? (Asi nějaké základy, zkrátka v rámci toho, co se na vysokých školách vyučuje).

Mal by si skusat robit jednoduche programky, tak sa to nauci najrychlejsie (nejaky C# tutorial si zadat do google). Ale to mal robit cely semester. Ono to az tolko casu nezabere ked sa to robi pomaly po krokoch. Ci mu pomoze nejake biflenie narychlo to netusim (on SW je hlavne o chapani, neni to ze vediet nejaky zoznam naspamat).
P.S: ale aj nejaky tutorial sa da za par dni prejst cely.

To znám, to je sviňárna. Nechápu k čemu ten email má, asi to neumí.

problem je, ze to ludia toleruju.
Aky je problem za prislusnym blbcom ist a pekne mu vynadat ze ako si to predstavuje? hadam mi jeden debko na skole nepokazi cele moje snazenie.
Par krat som pocul co za kraviny vstrajaju tito tzv. profesori a 90% z nich si zasluzi cez hubu. Obycajni namysleni dedkovia alebo zakomplexovani hipsteri.

To se ti lehko řekne.

Pohádám se s učitelem A a ten mi to osolí u zkoušky, mimo jiné se kamarádí z dalším učitelem B a C a řekni jim, jakej jsem zlej a ti mi to také osolí, proto raději budu držet hubu a budu řadovej student.

Pokud ho nutně budu potřebovat vidět (což ve většině případů není a ani se mi moc nechce), půjdu za ním osobně během jeho konzultaček.

samozrejme ho upozornis ze pri pripadnom "zahadnom" nezdare pri skuskach si to zlizne...neni problem si ho odchytit do vreca a zahrat si s nim "futbal" ci prejst mu auto klucom.
Ano, mam napady ako mafian a maximalny zmrd, ale toto su zmrdi tiez a musi sa na nich rovnako. Pretoze na skole su vsetci jedna banda a nic by si nedokazal, ani keby si vsetko podlozil nepriestrelnymi dokazmi samotnemu dekanovi.

Si neviem predstavit ze by som v praci zakaznikov ignoroval, alebo si len tak z prdele neprisiel do prace, lebo hento, lebo tamto. Ale hlavne ze student sa do skoly trepat musi a nikoho netrapi ze prejazdi $$ nadarmo a strati cas. Lebo nikto nikde neoznami, ze dany profak je prec. Sak naco... Casto to tito smejdi robia, priatelka chodila na VS, mal som info z prvej ruky.

Doporučuji nějaký tutoriálky na YT.

• Jen osobní názor : Tomu bych se práve vyhnul, u programování, má kazdy, jak to napsat, svuj styl, kde opisovat neco od nekoho druhého, je mozné pri pomoci, ale né se tak ucit proboha..
• Zakladní problém je to, ze takle se clovek muze i ucit "chyby" a spatné "zlozvyky", cehoz se nekdy spatne zbavuje, nepocítaje, ze u takovy tutoriel pre YT, clovek pri opisování, méne pouzívá vlastní logiku, coz pak postrádá smysl, se vydat tímto smerem..

Tusím ze v CR se dá sehnat kniha typu C#/Sharp krok po kroku ve Visual Studiu. (kde mimo samotné c#, se ucí pouzívat i vyvojové prostredí).
Príklad : Microsoft Visual Studio c# - Krok za krokem /ukázková verze 2010
Nebo prímo nejáké knihy od Johna Sharpa :-)