Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dotaz na zdroj Watty

Ahoj,

kamos me pozadal o sestaveni herni sestavy s predpokladem zapojeni dvou grafik a protoze 550W zdroj mi uz prisel na tesno, tak jsem tam chtel hodit:

EVGA SuperNOVA 650 G2 650W

Jenomze koukam na CZC a ten samej zdroj s vyssi wattazi je levnejsi:

EVGA SuperNOVA 750 G2 750W

Kdyz teda sestava bude mit nejakou spickovou spotrebu nekde okolo 500W, kterej zdroj vzit. Prijde mi nesmysl brat ten s mensim vykonem a drazsi? (dik)

Nepíšeš co za karty budou ve SLI. Každopádně, pokud je G2 750W levnější, není důvod po ní nesáhnout. Sice bude předimenzovaný, ale fungovat bude.

Na FB MSI hážou různé home-made tuning sestavy a neustále tam vidím třeba i5+GTX960 a 1000W+ zdroje :D
Jednou tam bylo dokonce Pentium s GTX950 a 850W zdrojem, no málej jsem se po... :D

OK, diky, vezmu ten silnejsi. ECO rezim bez tociciho se ventilatoru pri nizke zatezi by mely mit oba, akorat podle fotek je u 650W tlacitku z vnitrku a u 750W je tlacitko z vnejsku, coz mi prijde inteligentnejsi. S tou cenou je to zvlastni.

Ono to s tema grafikama prave neni jeste uplne jiste, proto jsem to napsal jen obecne, slo mi spis o to, jestli se to nemuze nejak negativne projevit, kdyz tam bude hodne predimenzovany zdroj, hodne nizka ucinnost nebo ja nevim co. :-)

---
Před x lety mě kamarád požádal o levný upgrade, navrhnul jsem FX (6300?) a HD 7770 (?). Zdroje že má hned dva doma, že použije ty a nechtěl si to nechat rozmluvit (Futrón a něco kdovíco). Když do půl roku oba dva usmažil (jeden s sebou vzal i grafiku, kupodivu to ale úspěšně vyreklamoval), koupil právě EVGU, ale preventivně 850W. (Když mu 500 a 550 shořely, tak potřebuje víc, to je přece logické... :-) )
Za zdroj dal víc jak za upgrade, TDP má pod 200W a s 850W jede už 3 nebo 4 roky.

Tvých 100W se tam někde ztratí jako rezerva, určitě bych bral silnější. A tlačítko z venku mi taky přijde lepší. :-)