Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem System a komprimovana pamet - 100% vyuziti disku - Prosim pomoc

Ahoj vsem,
uz jednou sem tu zakladal vlakno na toto tema,
ale vzhledem k tomu ze mi nikdo nedokazal nejak pomoct tak resim znova.

Jedna se o to, ze pri zapnuti NTB se vytizeni disku zvedne na 100% a trva to tak x hodin nez se uklidni,
mezi tim se obcas s nim da neco delat, nekdy je to tak sileny ze NTB se neda vubec pouzivat..

Navrhy jako napr: Superfetch, Cortana, nastaveni vlastni velikosti virtualni pameti, kontrola na viry , malware, adware a boty jsem udelal vsim moznym, bez nalezu, zakazal jsem i nejakou sluzbu co sem vyhrabal nekde na netu a vse bez zmeny, dale sem hledam i pres lepsiho spravce uloh Process XP kde se mi to nedarilo nikde najit, vzhledem k tomu ze aplikace nezobrazuje i vyuziti disku se to nedalo normalne najit, mozna se v tom jen blbe orientuju ale nic nepomaha a ja jsem z toho fakt uz hotovej..

Poznamky na novou instalaci WIN nebo prechod na 8 ci 8.1 jsem zavrhl a nechal jako tu nej nej nej moznost na konec..

Pevne verim ze se tento problem da resit, tohle je za x let muj prvni problem se kterym sem si neporadil.

Doufam, ze zde bude nekdo schopny kdo vi jak to skutecne resit a neplacat kraviny...

Prosim o pomoc vyreseni te blbosti od Microsoftu jednou provzdy..

Lenovo B560, Windows 10, Intel I5 520M, 4Gb Ram, Nvidia GeForce 310M, HDD 500GB SeaGate Serial ATA ST9500325AS 5400rpm

V spravci uloh by malo byt aj sledovanie vykonu ci prostriedkov a tam u disku su aj procesy ktore pracuju s diskom.
Samo od seba sa to nepracuje, mas tam nieco poinstalovane. Trebars nejaky dementny antivir, alebo ine skvele veci.
P.S. a v update rucne skus dat aktulaizovat win, a restart. A skontroluj si sluzby ci je fakt napr. sluzba superfetch vypnuta a u nej napisane ze nebezi.

Ano, ve sledovani prostredku je to napsane.. Je tam naspano jen system.. Vic informaci tam z toho vytahnout nejde.. Koukal sem do sluzeb jestli je sluzba SuperFetch zakazana a je tam napsano ze je.. Kdyz je zakazana, tezko se bude spoustet i tak.. Ted schvalne koukam do sluzeb, a ono je tam napsano zakazano a zastaveno..

100% vyuziti disku

tím myslíš ten obrázek, kde mrchosoft ukazuje u vybraných procesů zápis na disk, a měří to v nějakých procentech? a kolik to je, těch tvých 100%?
a co všechno máš povolené aktualizovat?

System a komprimovana pamet

je to degenerovaná vlastnost w10 od kteréhosi buildu. možná to odstraníš tím, že si pořídíš 4x víc paměti než potřebuješ. nepomůže to vždycky, na vytížení procesu "system" si tu stěžovali i uživatelé s 16gb ram.
viníkem je jednoznačně idiotský výrobce os - jak ho odstranit nevím, snad podminovat.

pokud miluješ win10: musel bys mít instalační .iso max čtvrt roku po uvedení, tam tuto chybu ještě neměli. a pak na 10 let zakázat automatické aktualizace, než si ten shit konečně opraví.
nebo se můžeš vrátit k nějakému funkčnímu systému, posledním byly w7.

Ano, podle toho obrazku ze spravce uloh, ale ono to i odpovida vzhledem k tomu ze se s tim neda pracovat.. Nekdy proste ani spravce uloh zapnout nemuzu..

Aktualizace mam povolene vsechny.. Ono kdybych vedel ze prijdou s takovou kokotinou, tak jsem to zakazal, bohuzel uz zpetne nedohledam ktera to byla..

Mam jiste pochybnosti o tom, ze vic jak 4GB do toho notase narvu.. Nevim jestli podporuje i 16..

Ne ze bych je miloval, ale nejak mi nevadi...

Kdyz uz se vracet, tak k WIN 8, s tema sem byl spokojenej celou dobu a fungovaly mi famozne.. Pak prisel ten WIN 10 a slo to do sracek..

Problem je, ze se mi nechce zase tolik veci zalohovat, hledat atd atd.. To je na palici..

Meli by vyhodit ty magory z Microsoftu, nechapu co tam delaji...

Vidím, že žádná rada nepomáhá a tak nezbývá, než doporučit reinstalaci systému. Je to rychlejší, než hledat a pokoušet se o nápravu (schválně, kolik hodin jsi strávil hledáním a řešením tohoto problému x kolik hodin zabere instalace windows).

Mimochodem, pro Windows 10 nejsou ovladače, chyba bude nejspíše zde. Proto doporučuji návrat k Windows 7, pro který existuje ovladač Intel Matrix Storage Manager.