Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Klávesnica, zvuk

Dobrý deň,
mám taký problém že by som potreboval vypnúť klávesové skratky F1 až F12. Lebo keď som v hre tak potrebujem používať tieto klávesy a keď to použijem tak to v hre nejde a vyhodí ma to do windowsu a otvorí sa mi napríklad na F1 nastavenie wifi, F2 zníži jas a tak daľej.

Ďalej mám problém problém stým že mám slúchadlá na ktorých je aj mikrofón. Na slúchadlách mám kábel na mikrofón a na zvuk do slúchadiel. V notebooku je iba jeden zapájací konektor tak som si kúpil spojku. Slúchadka idú ale mikrofón mi na nich nejde. Skúšal som aktualizáciu ovládača, reinstal windowsu ale nepomohlo.

Vopred Ďakujem za rady a za pomoc.

Značka notebooku: HP Pavilion 15-ak001nc, P3Z97EA

Notebook je čisto nový. Kúpený dva dni do zadu.

tento model má kombinovaný slúchadlá/mikrofon konektor,slúchadlový výstup a zabudovaný mikrofon má hp 15-ac séria,toto je hp 15-ak séria,tá už sa v SK pravdepodobne nepredáva a už nieje uvádzaná ani v SK podpore od hp/na českej verzii stránok ešte dotyčný notebook existuje/,tam už je len g-séria a ac séria....takže pokial je to ak001,mal by headset fungovať,za predpokladu,že je aj kompatibilne zapojený,niekedy je problém v tom,že konektor v zariadení je zapojený zemnenie,mikrofon,lavý-pravý kanál a zariadenie má zemnenie-lavý -pravý -mikrofon alebo opačne a správne kontakty sa nestretnú,takže to spolu nefunguje,ale funguje chybne,alebo je nutné sa pohrať v ovládacích paneloch zvuku a aktivovať príslušné vstupy/výstupy,niekedy aj v biose prepnúť potrebné položky na enabled/bližšie viz manuál k notebooku/