Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Notebook Dell Latitude e5400 - mizí mechanika DVD

Mám starší notebook Dell Latitude e5400 a začala mi mizet mechanika DVD. Po zapnutí je jednotka vidět, když dám vlastnosti a otevřít mechaniku tak se otevře. Projel jsem notebook i diagnostickým programem od dellu a vše bez problémů. Když chci ale vypalovat (Nero, ashampoo), tak mi vypalovací program napíše že nenašel jednotku DVD. Pak se kouknu do tento počítač a jednotka není vidět. Musím notebook restartovat a opět je vidět mechanika.
Rozloučila se se mnou mechanika, nebo se s tím dá ještě něco dělat.

mizí i ze správce zařízení? může být jak vadný konektor pro mechaniku, tak vadné sw nastavení v registrech.

ad zbytečné nero a jeho upperfilter a lowerfilter:
- odinstaloval bych navždy nero. když nepude, ahead má na to nějaký clean tool.
- odebral bych mechaniku ze správce zařízení
- po restartu nechat dvd detekovat znovu
- pak nainstalovat nějaký normální vypalovací sw: cdburnerxp, ashampoo burning studio.