Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak zálohovat kontakty - obyčejný tel.

Ahoj,

jelikož i odolné telefony jsem schopen při různých činnostech rozbít, tak mi došla trpělivost a koupil jsem si nejlevnější Samsung E1200 za pár stovek a už nejsem nervózní, že zase rozbiji zařízení za tisíce. Takto mi to vyhovuje nejvíce.

Ovšem kontakty musím mít jenom na kartě SIM, protože když rozbiji Samsung E1200, tak uložené kontakty přímo v paměti telefonu budou ztraceny a zálohovat je nelze, protože tel. k PC připojit nelze.

Chtěl bych nějakým způsobem zálohovat ty kontakty co mám na SIM. Mám ještě k dispozici Nokia 500, takže jsem si říkal, že dám SIM do ní a z té SIM nakopíruji kontakty do PC. Kdybych přišel o SIM, tak budu mít zálohu.

Jak ale dostat ty kontakty ze SIM v Nokia 500 do PC? A aby to bylo ve formátu, který jde použít k nahrání na případnou jinou SIM.

(Nebo existuje nějaký úplně jiný způsob? Koupil bych si flash disk, do kterého se dá připojit SIM z tel. a jednoduše nakopírovat kontakty kam chci. Ale toto asi neexistuje. :D )

Ja mám doma niekoľko starých (neaktívnych) SIM kariet a na jednu z nich som si zálohoval všetky svoje kontakty a na druhú všetky manželkine kontakty. Keď si manželka nechá ukradnúť telefón (spravidla 1x za 6 mesiacov), tak iba vložím túto neaktívnu SIM kartu do nového telefónu a kontakty prekopírujem do pamäti telefónu. Vyhodím neaktívnu SIM kartu, vložím novú aktívnu SIM kartu a telefón je pripravený k použitiu.

Zálohu kontaktů z Nokie 500 jsem řešil zrovna minulej víkend. Buď je blbej ten telefon, nebo je se nějak podělal software, ale PC suite telefon vůbec neviděl, ačkoliv paměť telefonu jsem přes PC prohlížet mohl. Nakonec to vyřešila tabulka v Excelu a ruční přepis (naštěstí jen asi 30 kontaktů).