Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kolidace ovladačů grafických karet

Dobrý den,

mám v PC zapojené 3 monitory.

2 monitory v dedikované grafické kartě ATI v rozhraní HDMI a DVI
1 monitor v integrované grafické kartě INTEL (na desce) v rozhraní HDMI

Ovladače těchto grafických karet však mezi sebou asi kolidují. Hlavní problém nastává například při spuštění Photoshopu (nabízí hlášku... něco ve smyslu problém s ovladači grafických karet).

Zkusil jsem také instalaci ovladačů na nejnovější verzi - žádné zlepšení.

Když zakážu integrovanou grafiku ve správci zařízení, tak je vše v naprostém pořádku.

Děkuji za Vaše názory! :)

MB by to měla podporovat, pokud je to v BIOSu nastaveno, což ovšem nevylučuje možný konflikt ovladačů.

Onboard VGA
Enables or disables the onboard graphics function.
Auto
Allows you to set up a dual-display configuration in Windows 7 operating system. (Default)
Enable If No Ext PEG
Activates the onboard graphics only when no PCI Express graphics card is installed.
Always Enable
Always activates the onboard graphics, whether or not a PCI Express graphics card is installed. If you wish to set up a dual-display configuration, set this item to Always Enable.

Spíš bych se ale snažil využít plně možnosti GK, která by měla umět až 5 displejů

Native support for up to 5 simultaneous displays

v takomto prípade je lepšie ako prvé inštalovať ovládače od ATI a až po úplnom nastavení ATi karty inštalovať ovládače k intelu,je to známa chybička krásy,že pokial sa najprv inštaluje ovládač pre intel,tak obvykle ovládače pre prídavnú kartu v pci express zbernici sa nenainštalujú korektne ,alebo vykazujú nejaké funkčné chyby....pokial už máš intel graphic adapter ovládače nainštalované,odinštaluj ich,nech sú obidva grafické adptéry v mode Standart VGA Adapter,nainštaluj najprv ATI a potom intel znovu....