Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Chybějících -5VDC v konektoru zdroje

Zdar borci,
dostal se mi do rukou počítač, s nefunkčním zdrojem, tak jsem si řekl, že ho vyměním, několik jich doma mám funkčních.. Jenže ouha v původním zdroji je napájecí konektor velký, 24 pinů a je plně osazený.. Zatím co u všech zdrojů, se kterými jsem se setkal, chybí 1 drát a to bílý a na internetu jsem našel, popis, že na tento pin patří -5VDC, což, tedy nevím, k čemu slouží a za druhé nemůžu takový zdroj sehnat.. Neshán jsem tedy nějak usilovně a počítač má nejlepší roky za sebou a koupě nového je nerentabilní, tak jsem myslel, jestli se to nedá, třeba nějak obejít, či vyřešit jinak.. Ještě dodám, že bez tohoto drátu nejde pc zapnout.. Díky za rady.

Podivej se na presne typove oznaceni zdroje na stitku a potom podle toho najdi kompatibilni zdroj.

Klasicke zdroje do vetsiny pocitacu jsou ATX a ty musi byt dle specifikace vsechny stejne, takze pokud je jiny, tak to asi bude neco jineho.