Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Antivirus

Zdravím,
chtěl bych se zeptat, jaký antivirus byste doporučovali pro běžnou ochranu proti virům?
Aby nežral moc výkonu?
Předem děkuji za vaše odpovědi :)

TiP ~ <AVIRA FREE 2016> : www.avira.com
Na to ze jde o verzi FREE, je opravdu dostacujici, tak jako free, bez preplacanych reklam, kontrola prvku jako :
1) autoruns
2) usb, media
3) vlastni firewall, ochrana proti spamum/Browser Safety .

Casté virové aktualizace, coz je hodne dulezité, nenarocna va vykon PC.
Osobne se mi u AVIRA libi i jeji jednoduchy a prehledny vzhled.

UPOZRNENI : Budes-li ji zkousert, pri instalaci a vyberu casti NEinstaluj prvky jako AVIRA Speed UP, Safe Search etc, jen ochranu nic vic.

• Jak uvadim vyse, doporucil bych jen ciste nechat OCHRANU bez ostatnich prvku, opravdu jestli ches neco vic, i ochranu navigace, muzes eventuelne pouzit i SafeSearch Plus, ale nic vic bych neinstaloval, uz jen z duvodu, ze jde o zcela zbytecné prvky pro integraci reklamy.
(je dobré si uvedomit, jestli hledas neco s nejmensim dopadem na vykon, instalace prvku k nicemu tomu nejak nepomuze :-) ).

Integrovana ATNI-MALWARE kontrola /jiz integrovana v samotném OS, jde spustit prikazem (v prikazovém radku spustitelny kombinaci klaves <WIN+R>) :

MRT

[img=/file/view/26036-mrt-png]http://pc.poradna.net/file/view/26036-mrt-png[/img]
S klasickym vyberem hloubky analizy, jako rychla etc
[img=/file/view/26037-type-analyze-png]http://pc.poradna.net/file/view/26037-type-analyze -png[/img]

antiviry umí detekovat jen asi 20% dnešních nákaz (veškerý malware nejsou pouze viry) - takový cedník nemá smysl instalovat.
z toho hlediska je účelnější nechat zapnutý jen win defender, který se zaměřuje na aktuálně nejrozšířenější malware.

dnešní nejčastější škodnou jsou adware a spyware doplňky a skripty v prohlížečích, kterých si antiviry vůbec nevšímají - proto ten ubohý výsledek 20%.

pak s tím má trochu co dělat inteligence uživatele: jak se chová, jak se ve svém systému vyzná co se mu spouští a proč, jak má systém nastavený.
- úplným bfu, které se chytí i na viditelný autorun-vir z flashky, lze nechat zapnutý libovolný free antivir, je skoro jedno který, všechny jsou stejně špatné a stejně zbytečné. s takovými lidmi je lepší nesdílet stejný pc a nepomohou ani oddělené uživatelské účty.
- normálním lidem, kteří si žádné viry ani pochybné downloadery nestahují a netrpí obsesí, že tento měsíc ještě neinstalovali žázný warez, stačí občas zkontrolovat čistotu systému nějakým antispywarem, který má dnes největší smysl.

Phantom VPN a SafeSearchPlus

:-D co jsem tu psal o těch bfu?

Taky mi kdysi jeste pred vznikem Microsoft Security Essentials nebo-li Windows Defender pro Win8/10 nekdo poradil Aviru, vydrzel jem ty reklamy asi dva mesice, pak to slo. Nicmene jinak Avira OK, jde i bez problemu odinstalovat, coz u placebo softu neni zdaleka samozrejmost.
Ted pokud nekde z nejakeho duvodu nenasazuju MSE, tak pouzivam CIS (Comodo Internet Security), kde se daji otravne hlasky vcetne tlacitek pro upgrade na placenou verzi komplet vypnout.

Nicmene pokud mu to nevadi, tak Avira je take OK.