Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internet - na malý USB přijímač nechytám wifi

Ahoj chtěl bych se zeptat na můj problém s internetem na stolním počítači v jednom z pokojů. Mám usb přijímač takový ten nejmenší. V té stejné místnosti chytám na mobil, tablet a notebook docela dobrý internet. Ale na deskopu je na nic. Moje otázka je jestli bych si neměl koupit nějaký lepší usb přijímač. Vím že kabelem je to nejlepší ale ten nechci tahat přes celý dům. Děkuju

Změna hloupého předmětu, původně: Internet (host)

usb přijímač je pro pařany ten nejhorší nápad, se stím smiř.
ve stoláku to zhoršuje i to, kam ho zapíchneš: vzadu ti budou příjem stínit i kolem visící kabely, vepředu nožná "jen" case - záleží jak ten pc nasměrovaný. jde to pořešit 0.5m usb prodližovákem a vystrčením adaptéru na stůl.

usb přijímač takový ten nejmenší

to je zásadně špatně: anténa uvnitř má zisk 0db, ty jsi líný si v baráku vybourat zdi, tak jaký čekáš příjem? jsou buď delší usb modely nebo dokonce s anténkou. anebo ty zdi.

taky si můžeš představit plánek bytu a zamyslet se, jestli se router nedá o metr posunout, pokud by z cesty odpadla nějaká zeď.

ve společném baráku/paneláku s více wifi sítěmi bývá navíc rušení od sousedů stejně silné, jako tvůj signál. pak občas nezbude, než sáhnout po powerline adaptérech.

ta karta není tak levná (jako tazatelův usb krám), aby ji jen tak koupil a pak třeba kvůli nepoužitelnosti zahodil.
aby anténa nebyla stíněná kovovým casem, musí se pc natočit vůči signálu a taky nesmí kolem viset kabely, ty fungují jako stínění. na rozdíl od usb prodlužováku nejde anténu tak lehce vystrčit mimo.
-> i když je pci karta inteligentnějším řešením než usb, není bez problémů.

když už si tazatel levně a blbě vybral, snad bych doporučil poptat u známých, jestli nemají k vyzkoušení ten dzindzig. koupit usb prodlužovák, ten se bude hodit vždy - a uvidí jestli to stačí, nebo je třeba hledat jinou cestu.

nikoho z tazatelů nenapadne dát náčrtek bytu, přes co se jim šíří signál, a chcou po tobě věštit z křišťálové koule, co jim pomůže.