Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je nějaký spolehlivý způsob jak zjistit chod DNS serverů?

Zdravím,

vzhledem k tomu, že nejsem opravdový odborník na slovo vzatý, zajímalo by mne, zda se dá nějak zjistit informace o DNS serverech?

Nastal stejný případ, kdy jsem si zakoupil webhosting s doménou, první dva dny jsem vytvořil mailovou adresu a chtěl jsem přejít k tvorbě webu. Byl jsem ale nemocný, tak jsem se na týden na to vykašlal a teď koukám, že nefunguje web.

Tak by mne zajímalo, než opět napíšu na support. Je nějaký zaručený způsob/aplikace, díky kterému může zjistit chod DNS serverů a zda se je vše ok? Nevím čím to je, že to opět nefunguje, ale support nekomunikuje a situaci potřebuji vyřešit.

Přitom jsem koukal na nastavení serverů a vypadá to, že je normal defaultní, jako u jiných domén, které u nich mám objednané.

Děkuji a přeji hezký den,

edit: jedná se o web www.bubbles-cz.cz

Když to po sobě čtu, tak to vlastně taky nerozumím.. :)

Takže znovu, web, který jsem popsal výše, nefunguje.

Nedávno se mi totiž stalo, že jsem nekoupil webhosting k doméně a rozčiloval jsem se, že nefunguje.

Teď jsem ale kontroloval, zda webhosting jede a v přehledu je jako aktivní. Nevím kde je chyba proč web nejde, ale skáče tu hláška Adresa DNS serveru bubbles-cz.cz nebyla nalezena.

Ok, když jsem zkusil přímo v rozhraní domény jen tak pro test založit mailovou adresu a otevřít mailového klienta přes doménu - ebmail.bubbles-cz.cz/roundcube/index.php?_user=inf o%40bubbles-cz.cz, tak opět chyba: Adresa DNS serveru webmail.bubbles-cz.cz nebyla nalezena. (předem podotýkám, že to jsou mé testovací alternativy, u kterých mi předtím některé věci fungovaly, tak prosím o shovívavost.)

Fajn, nabízí se, že je chyba v nastavení DNS serverů? Nebo? ty jsou ale nastaveny defaultně co jsem koukal a ptám se tedy, kde je chyba?

Lze nějak ověřit funkčnost serverů bez toho, aniž bych to musel řešit se supportem? Ten je k ničemu a nereaguje..

Stále motáš páté přes deváté.

Zachytil jsem jen několik informací:

webmail.bubbles-cz.cz
ebmail.bubbles-cz.cz
www.bubbles-cz.cz

A nyní:

> server 8.8.8.8
Vychozi server:   google-public-dns-a.google.com
Address:  8.8.8.8

> set type=soa
> bubbles-cz.cz
Server:  google-public-dns-a.google.com
Address:  8.8.8.8

*** google-public-dns-a.google.com, nelze najit adresu bubbles-cz.cz: Non-existent domain
>

SOA není dostupná (ona už ta chybová hláška sama o sobě jednoznačně říká, že doména neexistuje)

> set type=ns
> bubbles-cz.cz
Server:  google-public-dns-a.google.com
Address:  8.8.8.8

*** google-public-dns-a.google.com, nelze najit adresu bubbles-cz.cz: Non-existent domain
>

není-li SOA, nejsou ani NS.

A když není NS, jak chceš, aby ti doména fungovala?!

U koho máš DNS registrované, a jaké jsou IP adresy primárního a záložního DNS serveru?

edit: whois Doména není vygenerovaná do CZ zóny - pravděpodobně nemá nastaveny žádné NS.