Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vysoká teplota notebooku

Dobrý den, prosím o pomoc. Mám něco přes 2 roky starý notebook ASUS XX5U. Poslední měsíc a půl se potýkám s problémem přehřívání notebooku a následného vypnutí, především při hraní her. V minulých týdnech notebook "vydržel" i pár hodin, v současnosti se hra už prakticky ani nenačte a NB se vypne. Poslala jsem NB do servisu, kde ho vyčistili od prachu, uvolnili od prachu i větrák a zdálo se, že to pomohlo, z větráku fouká ledový vzduch a dva dny bez problémů fungoval, bohužel před několika dny se problém opět vrátil. Stáhnula jsem program na monitorování teploty, již krátce po zapnutí NB, bez toho abych cokoliv spustila se teplota pohybuje okolo 80C. Když nic na NB nedělám, teplota postupně klesne asi k 60C. Když se pokusím naivně pustit nějakou hru, teplota okamžitě, prakticky z vteřiny na vteřinu vyskočí na 99C, pak postupně ke 103C a NB se vypíná. Zítra mi dorazí chladící podložka pod NB, ale myslím, že to velký rozdíl neudělá. Prosím o radu. Mockrát děkuji za jakkoukoliv odpověď.

již krátce po zapnutí NB, bez toho abych cokoliv spustila se teplota pohybuje okolo 80C

Nevím, jak přesně je tehle konkrétní notebook udělaný, ale tohle je typické, pokud tam nedali teplovodivou pastu.

Doporučuji donést někomu, kdo tomu rozumí, aby znovu nasadil chladič, včetně pasty. Pokud se tedy jedná o teplotu procesoru, těch teplot tam je ke sledování víc.

Ono to zavisi od toho ze co tam budes vidiet. Mali by tam byt nejake skrutky na pruzinach ktore drzia chladic pritlacenyzo 4stran rovnomerne na CPU aby sedel celou plochou spravne. Ale chladic sa pouziva aj na ine chipy a potom tam je skrutiek viac a ked debilovi odpadla nejaka gumicka ktora bola na 2.chipe tak bude chladic asi sikmo lebo druhy chip je teraz bez gumicky nizsi. Alebo mozu byt tvrde zbytky pasty na chladici a CPU, a pohol s tym v servise a sedi to na nejakych zbytkoch a je tam vzduch medzi tym, apod. Dovodov moze byt viac.