Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC sestava pripominky

zdravim prosil bych o zhodnoceni tehle sestavy

rozpocet je +/- 16 000 kč
bez monitoru
bez os
a neni treba prihlizet k budoucimu upgradu

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_1PJ2012XAV01 2TBV011SCO013DGH012LEG011O1X01
+
GK https://www.czc.cz/sapphire-nitro-r9-380-4gb_2/179 994/produkt

zde na poradne jsem nasel kombinaci malicko levnejsi o cca 1500kč s i3 skylake + gtx950. Chtel bych slyset kritiku na moji moznost. dekuji

Šňůru pořídíte okolo 60,- Kč v kdejakém kvelbu vedle kozího sýra! Volil bych modernější koncepci zdroje, ač není natřen černou barvou.
Vrátil se k původnímu Intelu, opravdu nevidím smysl se sr.át s přetaktováním. FX-8300 je sice výkonnější ve vícevláknových programech (a spuštěných větších počtů náročných jednovláknových aplikací), ale to je asi tak všechno.

To neberu! Podle jedné stránky, silně pochybuji, že blbé zastaralé 2 jádro bude lepší než FX-8300.
Nevím jak ty, ale já měl 2 jádro naposled před 6-7 lety. Doba pokročila, a rozhodně preferuji 8 jader (2x4 moduly),
než blbé 2 jádro. Jinak ti doporučuji přečíst si jednou, nebo radši 3x co jsem tady zveřejnil. Hlavně se mrkni na výsledky.

http://pc.poradna.net/q/view/1275811-amd-fx-8320-v s-intel-i5-4670k

"Zastaralé" dvoujádro s HT s architekturou Skylake? Chcete srovnávat nejnovější architekturu CPU rodiny x86 s kolik let starou(?) čtyřmodulovou architekturou FX?!
AMD FX jsem doporučoval do levných sestav také, ale před několika lety. Ceny Intelu ovšem už dávno nejsou tak propastné oproti AMD, aby překryly zastaralost a výkonovou nedostatečnost vůči novým architekturám Intelu. Přetaktování je léta naprostá zbytečnost a nesmysl. Nic na tom nezmění různí "Stachanovci".