Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s pamäťou v PC

Zdravím. Mám problém s tým, že notebook mi vykazuje 765 mb ram, pritom v notebooku je 3 GB ram inštalovaných. Notebook som si kúpil už začiatkom minulého roka (2015). Asi 5 mesiacov išiel ako hodiny, nebol problém. Následne sa mi začínal prehrievať ale ja som ho potom dlhšiu dobu nepotreboval tsk som to neriešil. Po pár týždňoch som ho opäť potreboval ale keďže sa prehrieval a vypínal tak som tomu musel prísť na chlp. Po rozobratí notebooku som vo ventilátore našiel jeden veľký chumáč ktorý blokoval ventilátor a to bol dôvod prehrievania. Už keď som si myslel že bude všetko ok, tak sa mi po zložení späť notebook začal sekať. Bol hrozne spomalený. Nechápal som... Pozrel som sa do vlastnosti systému, a tam som objavil že v notebooku je sice 3 GB ram, ale voľných je iba 765 mb. Myslel som, že to možno môže byť nejakým programom keďže ich tam bolo dosť. Tak som sa rozhodol vrátiť notebook na výrobné nastavenia. No notebook je aj tak naďalej zasekaný pritom je ako nový.
Čo je príčinou?

Notebook: HP Compaq Presario CQ56

Za každú radu budem veľmi vďačný, pozdravujem :)

V spravci procesov predsa aj vidis ze co tu RAM zabera.
Ked je aj pri tom sekani stale volnych 765MB, tak to neseka kvoli RAM. Nikto netusi co presne myslis slovom "zasekany". Otestuj si HDD v HD Tune, cely povrch kompletny test.
P.S. v ovl.panely - system si skontroluj ze kolko to tam na prvej karte pise pouzitelnej RAM.