Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Excel spojení buňek

Ahoj,

Excel 2010.

Jak prosím spojím v excelu dvě buňky v tabulce? Chtěl jsem napsat delší text do jednoho řádku a nikde nenašel možnost, spojit buňky. Zkusil jsem zvětšit řádek, i když tam místo bylo, stejně text zůstal jen v prvním.

Děkuji za radu.

Nemusíš zlučovať bunky ani riadky.
Proste natiahneš výšku riadka a do želanej bunky budeš vpisovať text.
Ten text sa ti zalomí do ďalšieho riadka tej istej bunky, ak text presiahne pravý okraj bunky a pritom máš zapnuté zalamovanie textu v bunke.
Iná možnosť je taká, že zalamovať chceš po svojom a nie nechávať to na automatiku. V tom prípade na mieste, kde chceš, aby sa text zalomil do ďalšieho riadka (tej istej bunky, alebo aj zlúčených niekoľko buniek) stlačíš Ľavý ALT+ENTER a pokračuješ v písaní.

Samozrejme, natiahnutím výšky riadka natiahneš výšku všetkých buniek toho riadka. Ak nechceš ovplyvniť všetky bunky riadka a chceš vpisovať dlhší text, vhodne si spoj niekoľko buniek nad sebou a na zalamovanie používaj automatiku alebo vyššie spomenutú skratku.

Spájanie buniek (vodorovne, zvislo, či oboje)a naťahovanie výšky riadkov, či šírok stĺpcov pre dlhšie texty je tak úplne na tvojej ľubovôli a potrebe pre želaný tvar tabuľky, či formulára a pod